لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۰

اسرائیل می‌گوید یکی از فرماندهان «جهاد اسلامی» و مسئول نظامی شمال غزه در حمله روز دوشنبه کشته شد


حمله راکتی به شهر اشدود در جنوب اسرائیل - دوشنبه ۲۷ اردیبهشت
حمله راکتی به شهر اشدود در جنوب اسرائیل - دوشنبه ۲۷ اردیبهشت

نیروی هوائی اسرائیل اعلام کرد در یک حمله هدفمند، «هشام ابو هربید» از فرماندهان جهاد اسلامی و مسئول نظامی شمال غزه را که پیشتر رهبری حمله به غیرنظامیان اسرائیل را بر عهده داشت، از پا درآورده است.

درگیری نظامی فلسطینی‌ها و اسرائیل وارد دومین هفته خود شده و ادامه دارد. همزمان فشارهای جامعه بین الملل برای پایان دادن به آخرین دور این خصومت ها و برقراری آرامش افزایش یافته است.

ارتش دفاعی اسرائیل، ویدئویی از حمله هدفمند شده‌ای که هشام ابو هربید را از پا درآورد، منتشر کرد و نوشت او ۱۵ سال فرمانده جهاد اسلامی و پشت بسیاری از حملات راکتی و دیگر حمله‌ها به اسرائیل بود، ولی دیگر قادر به انجام اعمال تروریستی نیست.

اسرائیل همچنین اعلام کرد در حمله هوایی روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت به باریکه غزه اماکن مسکونی ۹ نفر از فرماندهان ارشد حماس و ۱۵ کیلومتر از تونل های محل اختفای شبه نظامیان را تخریب کرده است.

مقام های بهداشتی حماس می گویند بمباران های هوائی یکشنبه شب ادامه داشت و امروز دستکم ۳ فلسطینی بر اثر برخورد موشک به خودروئی در شهر غزه کشته شدند.

آسوشیتدپرس بمباران هوائی بامداد دوشنبه را شدید ترین حملات توصیف کرده و می گوید ارتش اسرائیل ۱۰ دقیقه پیش از تخریب یک ساختمان سه طبقه در شهر غزه، به ساکنان آن هشدار داده بود محل را ترک کنند.

در درگیری های یک هفته اخیر ۱۰ شهروند اسرائیل از جمله دو کودک و ۲۰۱ فلسطینی شامل ۳۴ زن و ۵۸ کودک کشته شده اند.

در همین حال، سازمان ملل می گوید، دو میلیون فلسطینی در باریکه غزه زندگی می کنند اما کمبود شدید لوازم یدکی و قطع روزانه برق که گاهی تا ۱۲ ساعت طول می کشد، تصفیه آب آشامیدنی را با مشکل بزرگی روبرو کرده و سوخت تنها نیروگاه برق آن ناحیه نیز، دو یا سه روز دیگر تمام می شود.

XS
SM
MD
LG