لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۵

سومین نفر در حمله راکتی به اسرائيل کشته شد؛ تخریب یک ساختمان ۱۳ طبقه در غزه بر اثر حمله هوایی اسرائیل


خودروی آسیب دیده در حولون پس از حمله راکتی پیکارجویان فلسطینی از نوار غزه - ۲۱ اردیبهشت
خودروی آسیب دیده در حولون پس از حمله راکتی پیکارجویان فلسطینی از نوار غزه - ۲۱ اردیبهشت

شامگاه سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت، ساعاتی پس از آن که گروه‌های فلسطینی حماس و جهاد اسلامی گفتند که به حمله هوایی اسرائيل به یک ساختمان مسکونی در غزه واکنش نشان خواهند داد، صدای چندین انفجار در اسرائيل شنیده شد.

به گزارش رویترز، آژیر خطر بارها در مناطق مرکزی اسرائيل نظیر شهر بزرگ تل آویو، به صدا در آمد. کانال ۱۲ تلویزیون اسرائيل گزارش داد که یک ساختمان در حومه حولون در نزدیکی تل آویو مورد اصابت مستقیم یک راکت قرار گرفت.

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی نیز لحظه انفجار راکت در حولون را نشان می‌دهد.

به گزارش رویترز، در حمله اسرائيل به نوار غزه یک ساختمان مسکونی ۱۳ طبقه ویران شد. در پی این حمله، برق منطقه اطراف ساختمان قطع شد.

شبه نظامیان فلسطینی در غزه اندکی بعد از حمله هوایی اسرائيل گفتند که با شلیک راکت به شهر تل آویو، پاسخ می دهند.

اسرائيل همه پرواز ها از فرودگاه بن گوریون در تل آویو را متوقف کرد.

به نوشته رویترز، چند ساعت پیش از این، اسرائيل ۸۰ هواپیمای جنگی را برای بمباران غزه به پرواز در آورد و تانک ها را در مرز غزه، ردیف کرد.

رویترز می گوید تاکنون دست کم ۲۸ نفر - از جمله چند کودک - در مناطق فلسطینی کشته شده‌اند. تایمز اسرائيل نیز روز سه شنبه از افزایش شمار کشته شدگان اسرائيلی به سه نفر در پی حمله راکتی به منطقه تل آویو خبر داد. پیشتر دو اسرائيلی در همین روز در اشکلون و در حمله راکتی کشته شدند. اسرائيل همچنین گفته است که که یک مقام ارشد گروه جهاد اسلامی را کشته است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل، پیشتر در روز سه شنبه پس از یک نشست با مقامات نظامی اسرائيلی گفت این کشور با سرعت و شدت بیشتری به حملات راکتی از غزه پاسخ خواهد داد.

حمله راکتی به اسرائيل برای دومین روز ادامه یافته است.

حملات متقابل پیکارجویان فلسطینی و اسرائيل و در پی خشونت های اخیر میان اعراب و نیروهای امنیتی اسرائيل در اورشلیم صورت می گیرد.

در همین حال، سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه ای که روز سه شنبه صادر رد، گفت این نهاد عمیقا نگران تشدید خشونت‌ها طی روزهای اخیر «در مناطق اشغالی فلسطینی، از جمله شرق اورشلیم، و اسرائيل در روزهای اخیر است.»

او گفت طبق جمعیت هلال احمر فلسطینی، ۹۱۵ فلسطینی در درگیرهای ۷ تا ۱۰ مه در شرق اورشلیم، و بیش از ۲۰۰ نفر هم در کرانه باختری، عمدتا به دست نیروهای امنیتی اسرائيلی زخمی شدند. او گفته است که گزارش شده یک فلسطینی با تابعیت اسرائيلی در اسرائيل کشته شده است و تا ۱۰ مه، حدود ۲۰ اسرائیلی که عمدتا از اعضای نیروهای امنیتی بوده اند، نیز زخمی شده اند.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بخشی از بیانیه خود می گوید این نهاد همه خشونت ها و تمامی موارد تحریک به خشونت را محکوم می کند.

XS
SM
MD
LG