لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۰

ابراز نگرانی مشاور امنیت ملی آمریکا به همتای اسرائیلی درباره درگیری‌ها در اورشلیم و اقدام علیه فلسطینی‌ها


جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در تماس تلفنی با همتای خود در اسرائیل، نگرانی جدی دولت بایدن در مورد وضعیت درگیریهای خشونت بار جاری در اورشلیم را ابراز داشت. اسرائیل قصد دارد گروهی از خانوارهای فلسطینی را از منطقه شیخ جراح اخراج کند که این با اعتراض فلسطینی‌های شرق اورشلیم مواجه شده است.

بنا بر بیانیه رسانه ای کاخ سفید که عصر یکشنبه منتشر شد، آقای سالیوان در این مکالمه با « مئیر بن شبات» دولت اسرائیل را ترغیب کرد که اقداماتی در راستای آرام کردن اوضاع به عمل آورد.

در این بیانیه راکت پراکنی از سوی نوار غزه به سوی اسرائیل از سوی هر دو مقام، ناپذیرفتنی و محکوم شده است.

آقای سالیوان باردیگر بر تعهد آمریکا نسبت به امنیت اسرائیل تاکید کرده است.

در همین حال، وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای گفت عمیقا نگران درگیری های جاری در اورشلیم است. وزارت خارجه گفت گزارش شده است که چندین نفر در درگیری ها مجروح شده اند. وزارت خارجه آمریکا گفت هیچ توجیهی برای خشونت وجود ندارد. وزارت خارجه آمریکا به حمله به سربازان اسرائيلی و حملات متقابل گزارش شده به فلسطینی ها در کرانه باختری اشاره کرده و گفته است که خشونت ها را محکوم می‌کند و از مقامات اسرائيل و فلسطینی می خواهد قاطعانه تنش ها را کاهش دهد.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG