لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۸

نتانیاهو: اسرائیل با تهدیدهای ایران و نیروهای نیابتی‌اش با قدرت مقابله می‌کند


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هشدار داد که کشورش تهدیدهای نیروهای نیابتی ایران در منطقه را زیر نظر دارد و با اقدامات آنها مقابله می‌کند.

نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه ۲۱ مرداد با انتشار پیامی در توئیتر با اشاره به بازدید خود از یک پایگاه هوایی ارتش آن کشور، رژیم ایران را منبع ۹۵ درصد تهدیدات علیه اسرائیل دانست و نوشت: «رژیم ایران با سلاح هسته‌ای، موشک‌های دقیق، راکت‌های غیردقیق و توسط نیروهای نیابتی خود در لبنان، غزه، و دیگر اماکن، ما را تهدید می‌کند.»

او تاکید کرد: «می‌خواهم خطاب به همه نیروهای نیابتی رژیم ایران، از جمله در غزه، تاکید کنم: حملات تروریستی با بالن‌های آتش‌زا هزینه سنگینی در بر خواهد داشت. ما آن را تحمل نمی‌کنیم.»

آقای نتانیاهو همچنین در توئیتی دیگر با اشاره به گفت و گوی خود با امانوئل مکرون، نخست وزیر فرانسه، درباره انفجار لبنان، ضمن ابراز آمادگی برای ارسال کمک انساندوسانه به لبنان، گفت که برای جلوگیری از فجایعی نظیر حادثه بیروت، باید مواد منفجره و موشک‌هایی که حزب‌الله پنهان کرده است را از اماکن مسکونی دور کرد.

در این توئیت آمده است: «اگر حزب‌الله فکر می‌کند که می‌تواند بحران در لبنان را توسط ایجاد بحران با اسرائیل حل کند، این یک اشتباه بزرگ خواهد بود.»

در روزهای اخیر در پی انفجار شدید در بیروت، مردم لبنان در اعتراض به سوء مدیریت دولت و مشکلات اقتصادی تظاهرات کردند و علیه حزب الله و دخالت ایران در کشور خود شعار دادند. تظاهرات مردم لبنان به استعفای دولت منجر شد.

ایالات متحده آمریکا بارها ضمن تاکید بر حق اسرائیل در دفاع از خود، هرگونه تهدید علیه آن کشور، چه از سوی رژیم جمهوری اسلامی و چه از سوی نیروهای نیابتی آن، را محکوم کرده است.

در یکی از تازه‌ترین موارد، مقامات و نهادهای دولت آمریکا اظهارات یهودستیزانه اخیر رهبر جمهوری اسلامی علیه اسرائیل را به شدت محکوم کرده و گفته‌اند که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد. مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه، و شورای امنیت ملی کاخ سفید هم پیشتر اظهارات یهودستیزانه رهبر جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

XS
SM
MD
LG