لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۴

هشدار نتانیاهو: حزب‌الله دارد «با آتش بازی می‌کند»


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در تل آویو به صحبت‌های بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل، گوش می‌دهد. ۲۷ ژوئیه ۲۰۲۰
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در تل آویو به صحبت‌های بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل، گوش می‌دهد. ۲۷ ژوئیه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، هشدار می‌دهد که حزب الله در مرز لبنان با اسرائیل دارد «با آتش بازی می‌کند.»

آقای نتانیاهو دوشنبه، به فاصله کوتاهی پس از آن که نیروهای اسرائیل گفتند تلاش حزب الله برای عبور پنهانی از مرز را خنثی کرده‌اند، در تلویزیون اسرائیل سخن می‌گفت.

بنیامین نتانیاهو هشدار داد: «مسئولیت کامل این رخداد و هر گونه حمله از خاک لبنان علیه کشور اسرائیل برعهده حزب الله و کشور لبنان است... هر حمله‌ای علیه ما با قدرتی عظیم پاسخ داده خواهد شد. نصرالله پیشتر در سنجش عزم اسرائیل در دفاع از خودش به اشتباه بزرگی دست زده و کشور لبنان بهای سنگینی برای آن پرداخته است. توصیه می‌کنم آن اشتباه را تکرار نکند.»

ارتش اسرائیل می‌گوید گروه کوچکی از مردان مسلح سعی کردند از «مزارع شبعا» - منطقه‌ای که اسرائیل در جنگ ۱۹۶۷ تصرف کرد و لبنان ادعای مالکیت آن را دارد - وارد خاک اسرائیل شوند.

نیروهای دو طرف مرز حدود یک ساعت به تبادل آتش پرداختند، اما هیچ مجروحی گزارش نشد.

ایالات متحده آمریکا تاکنون بارها ضمن تاکید بر حق اسرائیل در دفاع از خود، هرگونه تهدید علیه آن کشور، چه از سوی حزب‌الله و چه از سوی حامی آن رژیم جمهوری اسلامی، را محکوم کرده است.

در یکی از تازه‌ترین موارد، مقامات و نهادهای دولت آمریکا اظهارات یهودستیزانه اخیر رهبر جمهوری اسلامی علیه اسرائیل را به شدت محکوم کرده و گفته‌اند که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد. مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه، و شورای امنیت ملی کاخ سفید هم پیشتر اظهارات یهودستیزانه رهبر جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

XS
SM
MD
LG