لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۸

سخنگوی ارتش اسرائیل: نیروهای نظامی با موفقیت جلوی ورود یک گروه شبه‌نظامی مسلح به اسرائیل را گرفتند


ناحیه تبادل آتش در مرز اسرائیل و لبنان
ناحیه تبادل آتش در مرز اسرائیل و لبنان

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه ششم مرداد ماه از تبادل آتش میان اسرائیل و حزب‌الله در مرز لبنان و جلوگیری از ورود یک گروه شبه‌نظامی از خاک آن کشور به اسرائیل خبر داد.

این خبرگزاری در گزارش خود به نقل از سرهنگ دوم جاناتان کانریکاس، سخنگوی ارتش اسرائیل، نوشته است که نیروهای نظامی با موفقیت جلوی ورود یک گروه شبه‌نظامی مسلح به اسرائیل را گرفتند.

سخنگوی ارتش اسرائیل با تاکید بر این که این تبادل آتش هیچ‌گونه تلفات جانی برای نیروهای اسرائیل در پی نداشته است، بدون اظهارنظر در مورد تلفات احتمالی شبه‌نظامیان گفت که آنها پس از تبادل آتش از منطقه فرار کردند.

به گزارش آسوشیتدپرس، ساکنان منطقه می‌گویند که نیروهای اسرائیلی این منطقه مرزی را برای مدت بیش از یک ساعت زیر آتشبار خود گرفتند.

اسرائیل از هفته پیش و پس از حمله هوایی در سوریه علیه شبه‌نظامیان حزب‌الله، در حالت هشدار در مورد واکنش احتمالی حزب‌الله به سر می‌برد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه هشدار داد که لبنان و سوریه مسئولیت هرگونه حمله علیه اسرائیل از خاک خود را برعهده خواهند داشت.

آقای نتانیاهو تاکید کرد: «سیاست مداوم اسرائیل این بوده است که به ایران اجازه نفوذ نظامی در مرزهای شمالی ما را ندهد.»

وی گفت: «لبنان و سوریه نسبت به هر حمله‌ای که از خاک آنها علیه اسرائیل روی دهد، مسئول خواهند بود. ما به هیچکس اجازه نخواهیم داد که امنیت ما را تصعیف و یا شهروندان ما را تهدید کند. ما حمله به نیروهای‌مان را بر‌نمی‌تابیم. … ارتش دفاعی اسرائیل آماده واکنش به هر تهدیدی است.»

ایالات متحده آمریکا تاکنون بارها ضمن تاکید بر حق اسرائیل در دفاع از خود، هرگونه تهدید علیه آن کشور، چه از سوی حزب‌الله و چه از سوی حامی آن رژیم جمهوری اسلامی، را محکوم کرده است.

در یکی از تازه‌ترین موارد، مقامات و نهادهای دولت آمریکا اظهارات یهودستیزانه اخیر رهبر جمهوری اسلامی علیه اسرائیل را به شدت محکوم کرده و گفته‌اند که آمریکا در کنار اسرائیل می‌ایستد. مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه، و شورای امنیت ملی کاخ سفید هم پیشتر اظهارات یهودستیزانه رهبر جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

XS
SM
MD
LG