لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۰

جیمی لای، مدیر قدرتمند رسانه‌ای در هنگ کنگ، با وجود بازداشت شدن می‌گوید که کوتاه نخواهد آمد


جیمی لای، مدیر قدرتمند رسانه ای، موسس اپل دیلی، در یک مصاحبه در واکنش به قانون امنیت ملی در هنگ کنگ. آرشیو، ۲۹ مه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ جیمی لای، مدیر قدرتمند رسانه‌ای در هنگ کنگ، که پس از بازداشت شدن در روز دوشنبه با سپردن وثیقه آزاد شد، روز پنج شنبه گفت حبس در زندان را به عنوان «تقدیر» خود پذیرفته است و حمایت فراگیر از او نشان می‌دهد که مبارزه او برای دموکراسی آرمانی ارزشمند است.

لای، ۷۱ ساله، یکی از ۱۰ نفری بود که روز دوشنبه به خاطر نقض قانون امنیت ملی تحمیلی از سوی چین دستگیر شد. دیگر بازداشتی ها دو پسر او، چهار مدیر ارشد شرکت «نکست دیجیتال» متعلق به جیمی لای، و سه کنشگر، شامل اگنس چو ۲۳ ساله، بودند. به گزارش رسانه های محلی، ۶.۵ میلیون دلار از دارایی‌های لای توقیف شده است.

بازداشت لای، از حامیان شناخته شده جنبش دموکراسی‌خواهی، و یورش پلیس به روزنامه «اپل دیلی» متعلق به «نکست دیجیتال» در هفته جاری، موجی از ترس و نگرانی را از به پایان خط رسیدن هنگ کنگ به عنوان شهری برخوردار از آزادی اطلاعات و دیدگاه ها به همراه داشته است.

پس از یورش حدود ۲۰۰ افسر پلیس به دفتر«اپل دیلی»، ارزش سهام «نکست دیجیتال» در روز دوشنبه بیش از دو برابر شد و روز بعد ارزش آن پنج بار دیگر بالا رفت و به بالاترین سطح خود در شش سال گذشته رسید.

این روزنامه ۵۵۰ هزار نسخه از شماره روز سه شنبه خود چاپ کرد. تیراژ روزنامه به طور معمول روزانه ۷۰ هزار نسخه است.

XS
SM
MD
LG