لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۵

کرونا در جهان - از افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در روسیه تا اعمال سفت و سخت محدودیت‌ها در استرالیا


 ملاقات بیماران کرونایی در روستایی در روسیه - ۷ مرداد ۱۴۰۰
ملاقات بیماران کرونایی در روستایی در روسیه - ۷ مرداد ۱۴۰۰

شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در روسیه افزایش یافته است و در ایالت های شرقی استرالیا نیز قرنطینه سختی برقرار شده است. در آمریکا گونه جدید ویروس کرونا یا «دلتا» به سرعت در حال رشد است و استفاده از ماسک برای کارمندان دولت فدرال و بازدید‌کنندگان از مراکز دولتی اجباری شده است.

مقام‌های بهداشتی روسیه می گویند، شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر کشور در روز شنبه نسبت به هفته قبل افزایش یافته و به ۲۳هزار و ۸۰۷ نفر رسیده است و تعداد جان‌باختگان در ۲۴ ساعت به ۷۹۲ نفر بالغ شده است.

در استرالیا، گونه دلتای ویروس کرونا در «ساوز ولز» و «کوئینزلند» به شدت گسترش یافته است و قرنطینه سفت و سختی برقرار شده است.

در حالیکه ۱۸ درصد از بزرگسالان استرالیا هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند، به گزارش رویترز، آخرین موج کرونا در این کشور به حدی شدید است که دستور العمل ماندن در خانه برای میلیون‌ها نفر در سیدنی و حومه در ۵ هفته اخیر به مورد اجرا گذاشته است.

حدود ۵۰ درصد از آمریکایی‌ها کاملاً در برابر کرونا واکسینه شده‌اند و مقام‌های بهداشتی می گویند، اوضاع در ایالت‌های شرق و غرب آمریکا «رضایت بخش» است.

با این حال، موارد ابتلای به گونه دلتا در ایالت‌های مرکزی سریعاً در حال افزایش است و جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا نیز پیشتر دستور داد تا کارکنان غیرنظامی دولت فدرال یا باید واکسینه شوند و یا مرتباً آزمایش بدهند و از ماسک استفاده کنند.

رئیس جمهوری آمریکا ضمن اجباری کردن استفاده از ماسک برای کارمندان دولت فدرال تاکید کرد، «ماسک زدن بیانیه سیاسی نیست. اما بعد از واکسن موثرترین وسیله برای جلوگیری از اشاعه ویروس، حفاظت از خود و محافظت از دیگران است.»

دکتر آنتونی فاوچی متخصص بیماری‌های عفونی و مشاور اصلی پزشکی کاخ سفید، روز یکشنبه ۱۰ مرداد، در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی گفت، گونه دلتا در مناطقی که میزان واکسیناسیون پائین است بسرعت پیشرفت می کند و تزریق دو دز واکسن اضافی به افراد آسیب پذیر نیز تحت بررسی است.

XS
SM
MD
LG