لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۱

تلاش برای مهار آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه افغانستان به روز دوم کشیده شد


سوختن تانکرهای سوخت در گمرک اسلام قلعه در غرب افغانستان همچنان ادامه دارد
سوختن تانکرهای سوخت در گمرک اسلام قلعه در غرب افغانستان همچنان ادامه دارد

تلاش ماموران آتش‌نشانی برای مهار آتش‌سوزی مهیبی که در تاسیسات گمرک مرزی در غرب افغانستان رخ داده است، روز یکشنبه ۲۶ بهمن برای دومین روز پیاپی ادامه یافت.

یک تانکر سوخت روز شنبه در محوطه گمرک اسلام‌قلعه واقع در استان هرات، در نزدیکی مرز مشترک با ایران، منفجر شد و تانکرهای دیگری نیز به دنبال آن طعمه حریق شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های افغانستان و رسانه‌های داخل ایران، بیش از ۵۰۰ تانکر سوخت و گاز طبیعی در آن منطقه همچنان در حال سوختن هستند.

آژانس فضایی آمریکا، ناسا، تصاویر دو انفجار قدرتمند در مرز افغانستان و ایران را ثبت کرده است؛ یکی حدود ساعت ۱:۱۰ بعد از ظهر شنبه و دیگری حدود نیم ساعت بعد.

تصاویر ماهواره‌ای ناسا پیش از وقوع این انفجارها نشان می‌دهد که ده‌ها کامیون و نفتکش برای واردات نفت و بنزین از ایران در آن منطقه مرزی صف کشیده بودند.

آمریکا افغانستان را از تحریم‌های علیه رژیم ایران معاف کرده و به دولت آن کشور اجازه داده است، به طور موقت، بخشی از انرژی مورد نیاز کشور را از همسایه غربی خود تامین کند.

حریق به قدری گسترده بود که مقام‌های افغانستان در ساعات اولیه از ناتو و ایران تقاضای کمک کردند. رسانه‌های ایران از اعزام واحدهای آتش‌نشانی به محل حادثه خبر دادند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ناظر غربی شمار مجروحان را دست‌کم ۶۰ نفر گزارش کرده، اما آسوشیتدپرس و مقام‌های افغان شمار زخمی‌ها را دست‌کم ۲۰ تن اعلام کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG