لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۲

حریفان فینال فوتبال آمریکایی مشخص شد؛ تیم‌های «کانزاس سیتی چیفز» و «تمپا بی باکنیرز» به سوپربول رسیدند


تام بردی (راست) و پاتریک ماهومس کوارتربک‌های دو تیم کانزاس و تمپا هستند
تام بردی (راست) و پاتریک ماهومس کوارتربک‌های دو تیم کانزاس و تمپا هستند

بخش انگلیسی صدای آمریکا- تیم‌های کانزاس سیتی چیفز و تمپا بِی باکِنیِرز با غلبه بر حریفان خود به فینال رقابت‌های فوتبال آمریکایی یا «سوپربول» رسیدند.

روز یکشنبه تمپا بِی باکِنیِرز در فینال کنفرانس «ان‌اف‌سی»، با نتیجه ۳۱-۲۶ گرین‌بی پکرز را شکست داد، و کانزاس سیتی چیفز نیز در فینال کنفرانس «ای‌اف‌سی» با نتیجه ۳۸-۲۴ بوفالو بیلز را مغلوب کرد.

کانزاس سیتی چیفز مدافع عنوان قهرمانی است. این تیم برای دومین سال متوالی است که به سوپربول می‌رسد و از شانس بیشتری برای کسب عنوان قهرمانی برخوردار است.

تمپا بِی باکِنیِرز که در این فصل تام بردی، ستاره کهنه‌کار و باتجربه «نیواینگلند پاتریوتس» را استخدام کرده است، با ارائه بازی‌های هجومی و درخشان به سوپربول راه یافت.

تام بردی
تام بردی

تام بردی ۴۳ ساله با نیواینگلند پاتریوتس، نُه بار به سوپربول رسید و صاحب شش عنوان قهرمانی است. او که با تمپا بِی باکِنیِرز برای دهمین بار به مسابقه فینال فوتبال آمریکایی رسیده است، بزرگ‌ترین «کوارتربک» یا پخش‌کننده توپ در تاریخ «ان‌اف‌ال» محسوب می‌شود.

پاتریک ماهومس ۲۴ ساله، کوارتربک جوان کانزاس سیتی چیفز، تلاش می‌کند تا بعد از تام بردی، نخستین پخش‌کننده توپی باشد که دو‌ بار متوالی قهرمان سوپربول می‌شود.

کانزاس سیتی چیفز و تمپابی بوکانیرز در رقابت‌های این فصل در اواخر ماه نوامبر به مصاف هم رفتند که آن‌ مسابقه را کانزاس سیتی چیفز با نتیجه نزدیک ۲۷-۲۴ برد.

پاتریک ماهومس
پاتریک ماهومس

پنجاه و پنجمین مسابقه سوپربول یکشنبه ۷ فوریه در استادیوم «ریموند جیمز» شهر تمپا در ایالت فلوریدا برگزار می‌شود. این‌ نخستین باری است که تیم شهر میزبان سوپربول، به مسابقه فینال می‌رسد و در ورزشگاه خانگی خود بازی می‌کند.

به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، شمار محدودی از تماشاگران - احتمالا حدود ۲۲ هزار نفر - در استادیوم حضور خواهند داشت.

سوپربول پربیننده‌ترین رویداد ورزشی در آمریکا است و با برنامه‌های هنری متنوعی همراه است. مسابقه امسال از طریق شبکه تلویزیونی «سی‌بی‌اس» در آمریکا پخش می‌شود.

XS
SM
MD
LG