لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۴

هفتاد درصد جمعیت بزرگسال آمریکا دست‌کم یک دز واکسن دریافت کرده‌اند


واکسیناسیون با واکسن فایزر در شهر نیویورک، آمریکا - آرشیو
واکسیناسیون با واکسن فایزر در شهر نیویورک، آمریکا - آرشیو

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده اعلام کرده است که ۷۰درصد بزرگسالان آمریکایی حداقل یک دز واکسن کرونا دریافت کرده‌‌اند. این دستاورد یک ماه دیرتر از زمان پیش‌بینی شده اولیه و در بحبوحه افزایش چشم‌گیر گونه دلتای ویروس کرونا حاصل شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، شیوع این گونه جهش‌یافته ویروس باعث پر شدن بیمارستان‌ها و بازگشت قانون زدن ماسک در داخل ساختمان‌ها در بسیاری از نقاط آمریکا شده است.

در میان ایالت‌های جنوبی که به دستورالعمل‌های پیشگیری از کرونا کمتر توجه می‌شد، ایالت لوئیزیانا به همه، فارغ از واکسینه بودن یا نبودن، دستور داده است که در همه محیط‌های عمومی سربسته و داخل ساختمان‌ها، از جمله مدارس و دانشگاه‌ها، دوباره ماسک بزنند.

سایر شهرها و ایالت‌ها نیز برای مقابله با این بحران - بحرانی که همه‌گیری گونه دلتای ویروس کرونا و مقاومت لجوجانه شهروندانشان در برابر دریافت واکسن به عنوان مقصران آن معرفی می‌شوند - اقدامات پیشگیرانه را از سر گرفته‌اند.

هدف رئیس جمهوری آمریکا این بود که دست‌کم ۷۰ درصد از شهروندان آمریکا تا روز چهارم ژوئیه واکسینه شوند. پیش‌بینی اولیه دولت این بود که برای رسیدن به ایمنی جمعی دست‌کم ۷۰ درصد بزرگسالان جامعه باید واکسینه شده باشند. ولی به دلیل دست نیافتن به موقع به این هدف و همزمان شیوع گونه مسری‌تر ویروس کرونا، تلاش‌ها برای مقابله با گسترش این بیماری هنوز به نتیجه نرسیده است.

XS
SM
MD
LG