لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۷

توئیتر: در حمله سایبری ۱۳۰ حساب کاربری هدف قرار گرفت و شرکت ما شرمنده شد


تصویری از لگوی توییتر از مقابل دفتر این شرکت در شهر نیویورک. آرشیو ۱۳ مه ۲۰۲۰
تصویری از لگوی توییتر از مقابل دفتر این شرکت در شهر نیویورک. آرشیو ۱۳ مه ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ توییتر می‌گوید در حمله سایبری به حساب‌های کاربری بعضی از شناخته‌شده‌ترین کاربران ۱۳۰ نفر هدف قرار گرفتند و هکرها توانستند رمز عبور ۴۵ حساب کاربری را تغییر دهند.

شرکت توییتر مستقر در سانفرانسیسکو در یک بلاگ در روز شنبه گفت مهاجمان سایبری در مورد هشت حساب کاربری توانستند اطلاعات کاربر را از طریق ابزار «یور توییتر دیتا» دانلود کنند. توییتر گفت هیچکدام از این هشت حساب کاربری حساب های تائید شده نبودند و افزود که با صاحبان حساب های کاربری لطمه دیده در تماس است.

توئیتر با انتشار مطلبی در این باره نوشته است: «ما شرمنده‌ایم، ما ناخشنودیم، و مهمتر از همه، ما متاسفیم. ما می‌دانیم که باید تلاش کنیم تا دوباره اعتماد شما را به دست بیاوریم و از همه تلاش ها برای کشاندن عاملان به پیشگاه عدالت حمایت می کنیم.»

روز هفدهم ژوئیه حساب‌های کاربری رهبران جهان، چهره‌های شناخته شده، و مدیران صنایع فناوری هدف یکی از قابل‌توجه‌ترین حملات سایبری در سال های اخیر قرار گرفت. حمله کنندگان از حساب های چهره های برجسته توییت هایی برای عموم فرستادند و پیشنهاد کردند در ازای هر ۱۰۰۰ دلاری که به یک نشانی ناشناخته بیتکوین فرستاده شود آنها ۲۰۰۰ دلار پرداخت خواهند کرد.

کارشناسان می‌گویند این مهاجمان سایبری به کشور خاصی تعلق ندارند و به گروه‌های تبهکاری وابسته‌اند.

XS
SM
MD
LG