لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۶

برایان هوک درباره حکم زندان برادر مسیح علینژاد به صدای آمریکا: این حکم بی‌رحمی و تزلزل رژیم ایران در برابر هرگونه مخالفت را آشکار می‌کند


FILE - In this Nov. 29, 2018 file photo, Brian Hook, U.S. special representative for Iran, speaks at the Iranian Materiel Display at Joint Base Anacostia-Bolling in Washington. An expiring United Nations weapons embargo on Iran must remain in place…
FILE - In this Nov. 29, 2018 file photo, Brian Hook, U.S. special representative for Iran, speaks at the Iranian Materiel Display at Joint Base Anacostia-Bolling in Washington. An expiring United Nations weapons embargo on Iran must remain in place…

برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران به صدور حکم ۸ سال زندان برای برادر مسیح علینژاد خبرنگار مستقل و مجری برنامه تبلت در صدای آمریکا واکنش نشان داد و آن را نشان‌دهنده «بی‌رحمی و تزلزل» رژیم ایران «در برابر هرگونه مخالفت» دانست.

آقای هوک روز پنجشنبه ۲۶ تیر به بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «تنها جرم علیرضا داشتن خواهری است که جرات می‌کند به آن رژیم فاسد اعتراض کند، و این [اعتراض] حق او است. این تصمیم وحشتناک دادگاه انقلاب بار دیگر بی‌رحمی و تزلزل رژیم در برابر هرگونه مخالفت را آشکار می‌کند. ما این امر را در سرکوب و خشونت گسترده ماه نوامبر علیه معترضان [حاضر در اعتراضات] مسالمت‌آمیز نیز دیدیم. به نظر من رژیم باید به جای پیگرد کسانی که می‌‌خواهند ایران را کشور بهتری کنند، بر تامین عدالت و رفاه برای مردم ایران تمرکز کند.»

برایان هوک: حکم زندان برادر مسیح علینژاد، نشانه بی‌رحمی رژیم ایران است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

واکنش نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به حکم ۸ سال زندان برای علی علینژاد برادر مسیح علینژاد، خبرنگار مستقل و مجری برنامه تبلت در صدای آمریکا است.

خانم علینژاد روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه،‌ در توئیتر خود ضمن اعلام خبر محکومیت ۸ ساله برادرش، نوشت،‌ دو سال از این محکومیت به اتهام توهین به رهبری،‌ به خاطر این جمله او است که گفته بود، هر وقت خامنه‌ای از صدا‌و‌سیمای خودش اعلام برائت کرد، او نیز خواهرش را طرد می‌کند.

ماموران وزارت اطلاعات ایران روز سه‌شنبه، دوم شهریور سال گذشته با «حمله» به خانه علی علینژاد، برادر مسیح علینژاد، او را بازداشت کردند. این اقدام بعد از راه‌اندازی یک کمپین مبارزه با حجاب اجباری، با عنوان «چهارشنبه‌های سفید» صورت گرفت.

خانم علینژاد می‌گوید مقامات رژیم که با همه‌گیر شدن هشتگ «اعدام نکنید» از خشم ملت وحشت کرده‌اند،‌ برادرش را با عجله به دادگاه برده و حکم او را ابلاغ کرده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا بارها برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط رژیم حاکم بر آن کشور را محکوم کرده است.

XS
SM
MD
LG