لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۲

ماموران وزارت اطلاعات برادر و دو تن دیگر از بستگان مسیح علینژاد را بازداشت کردند


ماموران «وزارت اطلاعات» ایران روز سه‌شنبه، دوم شهریور در تهران و بابل با «حمله» به خانه برادر مسیح علینژاد و همچنین خواهر و برادر همسر سابق این روزنامه نگار را بازداشت کرده‌اند.

مسیح علینژاد، روزنامه‌نگار و فعال مدنی در ویدئویی که برای صدای آمریکا ارسال کرده، با اعلام این خبر عنوان کرد ماموران اتهام علی علینژاد، لیلا طلفی و هادی لطفی را ارتباط با این روزنامه نگار مقیم نیویورک دانسته و خانواده‌های آنان را تهدید کرده‌اند که نباید در این زمان مصاحبه و اطلاع‌رسانی کنند.

ویدئوی سخنان مسیح علینژاد را از اینستاگرام صدای آمریکا ببینید:

خانم علینژاد این اقدام را «گروگانگیری» توصیف کرده و می‌گوید: «در زمانی که حسن روحانی و جواد ظریف در سازمان ملل به جامعه جهانی می‌گویند ما منادی صلح هستیم، در داخل منادی وحشت و ترور علیه مردم خودشان هستند.»

خانم علینژاد که بنیان‌گذار کارزار «چهارشنبه های سفید» است پیش از این و در۲۲ فروردین ۱۳۹۸ به صدای آمریکا خبر داده بود مادرش را به پلیس امنیت احضار کرده و به او گفته‌اند باید درباره «ارتباط تلفنی با خارج از کشور» پاسخگو باشد.

او می‌گوید هدف از این اقدامات این است که «می‌خواهند ما را ساکت کنند» اما تاکید می‌کند که «تا زمانی که مردم صدای اعتراضشان بلند است من هم صدایم بلند است و ساکت نمی‌شوم با این فشارها و تهدیدها.»

جهت آگاهی: مسیح علی‌نژاد میزبان یک برنامه هفتگی به نام «تبلت» در بخش فارسی صدای آمریکاست.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG