لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۷

رودی جولیانی: همه ما در کنار مردم ایران هستیم تا فرا رسیدن ایرانی آزاد را جشن بگیریم


Rudy Giuliani
Rudy Giuliani

رودی جولیانی شهردار پیشین نیویورک می‌گوید مردم ایران به تمام جهان گفته‌اند اگر به انتخاب آن‌ها باشد، آن‌ها ایرانی آزاد، دموکرات و با آزادی ادیان و تساوی حقوق زنان می‌خواهند.

آقای جولیانی در جلسه مجازی كه توسط شورای ملی مقاومت ايران روز جمعه ۲۷ تیر ترتيب داده شد، افزود: به همراه جو لیبرمن در کنار شما هستیم و ما حامیان جدی ایران آزاد و دموکراسی هستیم. باعث افتخار است که در جمع این همه مشتاق از ۱۰۲ کشور جهان باشم. این برنامه برای مردم ایران که زیر دیکتاتوری و فشار و سرکوب قرار دارند، ‌پخش می‌شود. اعتراض مردم از نوامبر ۲۰۱۹ شروع شد و به اشکال مختلف ادامه داشته است. این نشان می‌دهد چقدر عطش آزادی در ایران جدی است.

وی افزود: باید همه بدانیم، مردم ایران به چه فکر می‌کنند. ما شعارها و پلاکاردهایی در ایران می‌بینیم که می‌گویند مرگ بر دیکتاتور. این شعار در ایران می‌تواند به صدور حکم مرگ منتهی شود؛ با این حال از تعداد معترضان کم نشده و بیشتر و بیشتر می‌شود. مردم ایران به رغم خطر جدی که برای آن‌ها وجود دارد، همواره خواسته خود برای آزادی و دموکراسی را مورد تاکید قرار داده‌اند.

جولیانی در پایان گفت: «مردم ایران طی اعتراضاتشان، که از ماه نوامبر ۲۰۱۹ آغاز شده و تقریبا هر هفته و هر روز بی‌وقفه ادامه داشته است، اشتیاق‌شان برای دستیابی به آزادی را با به خطر انداختن جانشان، به نمایش گذاشته‌اند. این، نمایشی بسیار نیرومند و بیانگر شدت تمایل به آزادی در ایران است. در نخستین روزهای آن اعتراضات بیش از ۱۵۰۰ تن توسط آن رژیم جنایتکار تروریستی به قتل رسیدند. مردم ایران برای تمام جهان روشن کرده‌اند که اگر به آنها اجازه داده شود که راه خودشان را برگزینند، انتخاب آنها ایرانی آزاد، دموکراتیک، صلح‌آمیز، تحت حاکمیت قانون، جایی که مردم می توانند پیرو هر دینی که می‌خواهند باشند، و در آن زنان برابر با مردان هستند، خواهد بود.»

XS
SM
MD
LG