لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۶

رهبر جمهوری اسلامی: وزارت خارجه فقط مجری است؛ ظریف: متاسفم که «اسباب تکدر خاطر شریف» شدم


آیت الله خامنه ای به سخنان جواد ظریف گوش می دهد - ۱۰ آبان ۱۳۹۴
آیت الله خامنه ای به سخنان جواد ظریف گوش می دهد - ۱۰ آبان ۱۳۹۴

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در سخنانی که روز یکشنبه ١٢ اردیبهشت از ساعت ٦ بعدازظهر به صورت زنده از شبکه‌های تلویزیونی حکومتی ایران پخش شد، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی را مورد انتقاد قرار داد اما اسمی از او نبرد.

آقای خامنه‌ای ضمن ابراز تمجیدهای مکرر از فعالیت‌های نیروی قدس سپاه و قاسم سلیمانی، گفته‌های آقای ظریف را «تکرار حرف‌های خصمانه دشمنان و آمریکایی‌ها دانست.»

علی خامنه‌ای در ادامه صحبت‌هایش افزود: «اینکه یک بخش، بخش دیگری را نفی کند خطای بزرگی است و نباید از مسئولان جمهوری اسلامی سر بزند.»

رهبر جمهوری اسلامی در بخش دیگری از سخنانش ضمن انتقاد از سیاست آمریکا و اروپا در قبال حکومتش، به دفاع از روابط با چین و روسیه پرداخت.

گفته‌های آقای خامنه‌ای ساعاتی پس از عذرخواهی جواد ظریف می‌آید که با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود از طرفداران و خانواده قاسم سلیمانی خواسته بود وی را «ببخشند».

هفته گذشته فایل صوتی یک مصاحبه با محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران منتشر شد که در آن به موارد فراوانی از جمله تاثیر مستقیم دولت روسیه بر قاسم سلیمانی و سپاه پاسداران، استفاده سپاه قدس از هواپیماهای غیرنظامی برای مقاصد نظامی، و سیاست خصمانه جمهوری اسلامی در منطقه اعتراف کرده بود.

پس از سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای جواد ظریف مجددا پستی در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت از این که «اسباب تکدر خاطر شریف مقام معظم رهبری» شده متاسف است و امیدوار است بتواند «در اجرای بی‌کم و کاست منویات مقام معظم رهبری» کوشا باشد.

XS
SM
MD
LG