لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۳

پشتیبانی کارگران واحدهای صنعتی و پروژه‌های نفتی از اعتصاب کارگران پالایشگاهی


آرشیو
آرشیو

کارگران واحدهای مختلف صنعتی با انتشار پیام‌های ویدیویی به پشتیبانی خود از اعتصاب کارگران صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ادامه می‌دهند. کارگران و صنعتگران اعتصابی پروژه‌های نفتی روستای پیان از توابع شهرستان ایذه و پروژه های نفتی دهدشت در پیام‌های ویدیویی جداگانه گفته اند تا به نتیجه رسیدن مطالباتشان در خانه می‌مانند.

آنها در یکی از این پیام‌های ویدیویی گفتند: «با سلام خدمت همکاران صنعتگر و پروژه‌ای. ما نیروهای شهرستان دهدشت صدای شما را شنیدیم ... و از کمپین حمایت می‌کنیم.»

نماینده کارگران و صنعتگران پروژه های نفتی لردگان هم در حمایت از تداوم اعتصاب‌ها پیام فرستاد و گفت: «ایران جزو پنج کشور ثروتمند خاورمیانه است - در بیشتر عرصه ها در زمینه نفت و گاز - ولی من به عنوان یک جوان در این اقتصاد خراب و تورم بالای هفتاد درصد چطوری کار کنم و زندگی‌ام را سر و سامان دهم.»

همزمان بازنشستگان مخابرات آذربایجان شرقی هم در اعتراض به اجرایی نشدن مصوبه سال ۸۹ در پی خصوصی‌سازی شرکت مخابرات و مشکلاتی که در بخش رفاهی و پرداخت بیمه بوجود آمده است، مقابل ساختمان این شرکت تجمع کردند.

در همین حال ایلنا در گزارشی با عنوان رنگ عوض کردن نمایندگان مجلس با تغییر فضای سیاسی کشور می گوید، اگر نمایندگان مجلس تصویب دائمی شدن همسان‌سازی را به تاخیر بیاندازند یا رد کنند، بزرگترین ظلم و بی‌عدالتی را در حق چند میلیون بازنشسته‌ی کم درآمد کشور روا داشته‌اند.

امروز همچنین معلمان دارای مدرک دکتری هم در تجمعی در اعتراض به عدم اعمال و برخورداری از مزایای مدرک تحصیلی، مقابل مجلس تجمع کردند.

XS
SM
MD
LG