لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۵

ادامه اعتصابات کارگری در ایران؛ کارگران هفت‌تپه از اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان حمایت کردند


آرشیو
آرشیو

بر اساس گزارش‌ها، تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف ایران و در اعتراض به وضعیت بدمعیشتی و محقق نشدن مطالبات مزدی و حقوقی کارگران ادامه دارد.

کارگران واحدهای صنعتی در شهرهای مختلف با انتشار پیام‌های ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی به پشتیبانی خود از اعتصاب سراسری کارگران صنایع نفت و گاز و پتروشیمی که وارد سی امین روز خود شده، ادامه می‌دهند.

بر اساس ویدیوهای منتشر شده در شبکه های مجازی، روز شنبه کارگران پروژه‌های نفتی ساکن اصفهان با برگزاری تجمعی ضمن اعلام پشیتبانی از اعتصاب سراسری کارگران اعلام کردند که تا تحقق مطالباتشان به اعتراض ادامه می‌دهند.

آنها گفتند: «ما تا به نتیجه رسیدن مطالبات در خانه‌هامان خواهیم ماند.»

کارگران جوشکار پروژه‌ای و خط لوله هفشجان نیز با برگزاری سومین مجمع عمومی کارگری از تداوم اعتصاب ها حمایت کردند.

روز یکشنبه ۲۷ تیر همچنین کارگران سد شفارود با برگزاری تجمعی مقابل فرمانداری رضوانشهر نسبت به پرداخت نشدن مطالبات بیمه‌ای و مزدی خود تجمع کردند.

در همین حال شماری از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد، در استان‌های خوزستان و اصفهان تجمع کردند و خواستار تحقق مطالبات مزدی و حقوقی خود شدند، شماری از تجمع کنندگان در جریان تجمع در مقابل ساختمان این صندوق در اصفهان شعار «فولادی بیدار است، از تبعیض بیزار است» سر دادند.

در برخی شهرهای دیگر نظیر مشهد و رشت نیز جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران مقابل اداره تامین اجتماعی تجمع کردند و خواستار تحقق مطالبات خود شدند.

روز یکشنبه گروهی از نیروهای رسمی آب و فاضلاب اهواز نیز در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات سه ماهه مزدی و بیمه‌ای برای دومین روز پیاپی دست به تجمع زدند.

کارگران بخش‌های مختلف شرکت نیشکر هفت تپه نیز در ادامه اعتصاب و اعتراضها به پرداخت نشدن حقوق معوقه، خواهان بازگشت همکاران اخراجی، تعیین تکلیف شرکت پس از لغو واگذاری به بخش خصوصی شده و در محوطه این شرکت ضمن راه پیمایی نسبت به بی آبی در خوزستان اعتراض کرده و شعار سردادند: «درود بر کارگر، مرگ بر ستمگر ... خوزستان بیچاره، یک قطره آب نداره.»

راه‌پیمایی کارگران هفت‌تپه در اعتراض به شرایط آب در استان خوزستان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00
XS
SM
MD
LG