لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۷

هفت تشکل کارگری و صنفی محاکمه فرزانه زیلابی، وکیل کارگران هفت تپه را محکوم کردند


فرزانه زیلابی، وکیل کارگران هفت تپه
فرزانه زیلابی، وکیل کارگران هفت تپه

به دنبال تشکیل پرونده علیه فرزانه زیلابی، وکیل مدافع کارگران هفت‌تپه و برگزاری جلسه دادگاه برای او،‌ هفت سندیکا و اتحادیه کارگری و صنفی با انتشار بیانیه‌ای محاکمه این وکیل دادگستری را محکوم کردند.

کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه روز دوشنبه ۱ شهریور ماه با انتشار این بیانیه اعلام کرد که، خانم زیلابی در حالی با اتهام «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «عضویت در گروههای معاند» و «توهین به رهبری» مورد محاکمه قرار می‌گیر که قوه قضایی سال‌های طولانی از این اتهامات «برای خفه کردن صدای حق خواهی معترضان، مطالبه گران و کنشگران» استفاده کرده است.

هفت سندیکا و اتحادیه کارگری از جمله اتحاد سراسری بازنشستگان ایران، سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه و سندیکای کارگران شرکت واحد تهران ‌وحومه می‌گویند وارد کردن این اتهامات به فرزانه زیلابی با هدف «هر چه دشوارتر کردن پیگیری حقوقی حق خواهی کارگران و انتقام جویی از کارگران نیشکر هفت تپه» صورت گرفته است.

امضا کنندگان این بیانیه همچنین در ادامه با اعلام اینکه وکالت و دفاع از حقوق کارگران جرم نیست از خانم زیلابی حمایت و اتهامات او را «نخ نما و بی پایه» عنوان کردند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه پیشتر اعلام کرده بود دومین جلسه محاکمه فرزانه زیلابی،‌ وکیل مدافع کارگران نیشکر هفت تپه روز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه در شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز برگزار می‌شود.

این اولین بار نیست که برای این وکیل دادگستری پرونده قضایی تشکیل می‌شود،‌ او که در سال‌های گذشته وکالت برخی از فعالان کارگری از جمله اسماعیل بخشی، علی نجاتی و دیگر کارگران هفت‌تپه را بر عهده داشته است مرداد ماه سال ۹۸ و بهمن ماه سال ۹۷ نیز به مراجع قضایی احضار شده بود.

XS
SM
MD
LG