لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۶

تداوم مواضع متناقض مقامات جمهوری اسلامی؛ معاون وزیر بهداشت: برای ویروس پارتی و نماز جماعت فرق ندارد


تجمع برخلاف پروتکل‌های بهداشتی در مراسم حکومتی روز قدس - تهران
تجمع برخلاف پروتکل‌های بهداشتی در مراسم حکومتی روز قدس - تهران

همزمان با اعلام این که در یک شبانه روز گذشته در ایران بیش از ۳۸۰ تن دیگر بر اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده و بیش از ۱۴ هزار نفر دیگر بر شمار مبتلایان به کرونا در کشور افزوده شده است، معاون وزیر بهداشت ایران درباره هرگونه تجمع و برگزاری نماز جماعت در ایام عیدفطر در کشور هشدار داد و گفت ویروس کرونا «ایدئولوژیک» عمل نمی‌کند.

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت ضمن هشدار درباره برگزاری هرگونه تجمع در روزهای آینده به مناسبت عید فطر گفت ویروس کرونا جشن و پارتی و نماز عیدفطر نمی‌شناسد و ایدئولوژیک عمل نمی‌کند و هرجا تجمع باشد وارد عمل می‌شود.

این در حالی است که علی نوری، معاون سیاستگذاری ائمه جمعه می گوید نمازعید فطر در شهرهای زرد و آبی بر اساس طرح مدیریت هوشمند و در شهرهای نارنجی و قرمز در فضای باز برگزار خواهد شد.

آقای نوری درباره طرح مدیریت هوشمند توضیح بیشتری نداد.

حریرچی، معاون وزیر بهداشت ایران هم‌چنین گفته است در زمینه ایجاد محدودیت‌ها نیروهای مختلفبه دنبال «سهم‌خواهی» هستند، در حالی که غیر از «معیشت و اقتصاد مردم» خیلی مسائل دیگر باید کنار گذاشته شود.

در راستای اعمال محدودیت های مبارزه با کرونا در ایران وزیر راه نیز اخیرا اعلام کرد به افراد مبتلا به کرونا اجازه سفر با وسائل حمل و نقل عمومی داده نخواهد شد.

اما از سوی دیگر با وجود اعتراضات فراوان دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها امتحانات نهایی مدارس به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG