لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۱

شمار جان‌باختگان روزانه کرونا در ایران بار دیگر سه رقمی شد؛ ۱۶۵ شهر در وضعیت قرمز و نارنجی


شمار مبتلایان به کرونا در ایران به ۱ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۷۴ نفر رسیده است
شمار مبتلایان به کرونا در ایران به ۱ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۷۴ نفر رسیده است

مقامات وزارت بهداشت ایران از ۱۱ هزار و ۶۶۰ مورد ابتلای جدید تنها در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده‌اند و می‌گویند ۱۱۷ بیمار نیز در این ۲۴ ساعت جان خود را از دست دادند. بعد از تقریبا دوهفته، میزان مرگ بر اثر کرونا در ایران به عدد سه رقمی رسید.

آخرین باری که شمار روزانه جان‌باختگان کرونا در ایران سه رقمی شده بود، ۲۵ اسفند بود که در ۲۴ ساعت، ۱۰۰ نفر جان خود را از دست دادند.

بنا به آمار رسمی، تاکنون شمار مبتلایان به کرونا در ایران به ۱ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۷۴ نفر رسیده است که از این تعداد، ۶۲هزار و ۸۷۶ نفر جان خود را در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده‌اند. نهادهای داخل ایران نسبت به آمار رسمی تردید دارند و آمار واقعی را چند برابر ارقام اعلام شده می‌دانند.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، روز جمعه ۱۳ فروردین گفت ۴۶ شهرستان در وضعیت قرمز و ۱۱۹ شهرستان در وضعیت نارنجی هستند و سفر «به» یا «از» این شهرها ممنوع شده است.

روند واکسیناسیون در ایران نیز به شدت کند پیش می‌رود. در حالی که مقامات مدعی شده بودند تا پایان سال، نزدیک به سه میلیون دز واکسن تزریق خواهند کرد، این رقم تا امروز تنها به ۱۲۴ هزار و ۱۹۳ دز واکسن رسیده است.

XS
SM
MD
LG