لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۹

کرونا در ایران ـ رکورد روزانه مرگ در آمار رسمی به ۴۱۵ نفر رسید


صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی به شدت مورد تردید است
صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی به شدت مورد تردید است

بحران کرونا در ایران ادامه دارد و آمار مرگ روزانه رکورد جدیدی را بر جای می گذارد به طوری که طبق آمار رسمی در ۲۴ساعت گذشته ۴۱۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

وزارت بهداشت ایران روز چهارشنبه ۷ آبان ماه شمار مبتلایان به کرونا در شبانه روز گذشته را ۶ هزار و ۸۲۴ بیمار اعلام کرد و گزارش داد که تاکنون شمار مبتلایان به کرونا به ۵۸۸ هزار و ۶۴۸ نفر رسیده است.

همچنین با رکوردی جدید در۲۴ ساعت گذشته، ۴۱۵ بیمار کرونا جانباخته‌اند و شمار قربانیان کرونا در مجموع ۳۳ هزار و ۷۱۴ نفر اعلام شده است.

صحت آمار اعلام شده توسط جمهوری اسلامی، همچون آمارهای چین و روسیه، به شدت مورد تردید است و بنا بر شواهد و مدارک موجود و تناقضات مشاهده شده در آمارهای ارائه شده نهادهای مختلف، می‌توان گفت که اطلاع‌رسانی درستی در مورد شمار واقعی مبتلایان و جان‌باختگان انجام نمی‌شود. سازمان بهداشت جهانی و حتی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی اعلام کرده‌اند که آمار واقعی ابتلا و مرگ چند برابر آمار رسمی در ایران است. چندی پیش نیز معاون وزارت بهداشت ایران ۸ ماه بعد از آغاز کرونا، اعتراف کرد که آمار واقعی مرگ بر اثر کرونا بین یک و نیم تا ۲.۲ برابر آمار رسمی است. درحالی که مسعود مردانی، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در ایران آمار واقعی را ۲.۵ برابر می داند.

ایالات متحده از زمان آغاز کرونا نسبت به پنهانکاری و ناتوانی مقامات جمهوری اسلامی ایران هشدار داده بود.

آمار قربانیان کرونا در ایران از تلفات جنگ بیشتر است

وضعیت بحرانی کرونا درحدی نگران کننده است که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران شمار قربانیان کرونا را بیش از تلفات جنگ با عراق دانسته و گفته است که «طی نزدیک به هشت ماه ۳۳ هزار نفر از هموطنانمان را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادیم.» آماری که این مقام دولتی به آن اشاره کرده است حتی آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران نیست.

رئیس مجلس شورای اسلامی هم مبتلا شد

از سوی دیگر در آخرین مورد از ابتلای مقامات جمهوری اسلامی، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در یک توئیت از مثبت شدن تست کرونای خود خبر داده است. اگر چه او مدعی شده که از «یکی از همکاران دفتر» خود به این ویروس مبتلا شده اما چندی پیش بازدید سرزده او از بخش آی‌سی‌یو بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی انتقادهای بسیاری را در پی داشت.

همچنین در حالی وضعیت استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان همچنان قرمز است که یک جشن مذهبی بزرگ چندصد هزارنفری در مشهد برگزار شد.

XS
SM
MD
LG