لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۲

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با حکم ابراهیم رئیسی تغییر کرد


محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران. رسانه های ایران
محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران. رسانه های ایران

رئیس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه ۷ شهریور محمد اسلامی را به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب کرد.

علی اکبر صالحی، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی این سمت را به آقای اسلامی تبریک گفته و انتصاب او را «زمینه ساز شتاب بخشیدن به حرکت پرشتاب سازمان انرژی اتمی ایران» دانست.

خبرگزاری ایسنا، محمد اسلامی را « دانش‌آموخته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه دیترویت میشیگان آمریکا در سال ۱۳۵۸ در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه اوهایو آمریکا در سال ۱۳۶۰ و ام‌بی‌ای مدیریت جهانی هوانوردی مشترک دانشگاه رویال رودز کانادا» معرفی کرده است.

بنابر این گزارش، محمد اسلامی پیشتر در سمت‌هایی مانند وزارت راه و شهرسازی، استانداری استان مازندران، معاونت امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و مدیرعاملی شرکت هواپیماسازی ایران فعالیت کرده است.

آسوشتیدپرس نیز در توصیف اسلامی نوشته است که وی سابقه گزارش شده در زمینه انرژی هسته‌ای ندارد اما با وزارت دفاع ارتباط داشته است. وی در سال ۲۰۰۸ از سوی سازمان ملل به خاطر حمایت «مستقیم» از اقدامات حساس هسته‌ای ایران و یا توسعه تجهیزات مربوط به استفاده از تسلیحات هسته‌ای تحریم شد.

سازمان انرژی اتمی ایران نقش مهمی در پیشیرد برنامه هسته ای بحث برانگیز جمهوری اسلامی دارد.

وزارت خزانه داری آمریکا بهمن ۹۸ سازمان انرژی اتمی ایران و علی اکبر صالحی، رئیس وقت این سازمان را تحریم کرد.

رویترز در آن زمان نوشت تصمیم آمریکا برای تحریم آقای صالحی و سازمان انرژی اتمی ایران بر برنامه غیرنظامی هسته ای ایران اثر خواهد گذاشت چرا که این نهاد، بر این برنامه کنترل دارد و اقدامات مربوط به خرید برای تاسیسات هسته ای ایران را انجام می دهد.

XS
SM
MD
LG