لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۸

مسیح علینژاد: ایران برادرم را به ۸ سال زندان محکوم کرد؛ پس از هشتگ «اعدام نکنید» رژیم از خشم مردم وحشت کرده است


آقای علی علینژاد از شهریور سال ۹۸ در بازداشت است.
آقای علی علینژاد از شهریور سال ۹۸ در بازداشت است.

مسیح علینژاد، خبرنگار مستقل و مجری برنامه تبلت در صدای آمریکا، می‌گوید جمهوری اسلامی ایران برادر او را به ۸ سال زندان محکوم کرده است.

خانم علینژاد روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه،‌ در توئیتر خود ضمن اعلام این خبر نوشت،‌ دو سال از این محکومیت به اتهام توهین به رهبری،‌ به خاطر این جمله او است که گفته بود، هر وقت خامنه‌ای از صدا‌و‌سیمای خودش اعلام برائت کرد، او نیز خواهرش را طرد می‌کند.

او می‌نویسد که جرم برادرش دوست داشتن خواهرش، خودداری از اعلام برائت از او در تلویزیون حکومتی، و خودداری از همکاری با نقشه سپاه پاسداران برای کشاندن او (خانم علینژاد) به ترکیه و سپس ربودن و بردن او به ایران، بوده است.

این روزنامه‌نگار مستقل می‌نویسد: «برادرم بی‌گناه است و با هدف مجازات من به خاطر فعالیت‌هایم، توسط جمهوری اسلامی ایران گروگان گرفته شده است. گروگان‌گیری در دی‌ان‌آی این رژیم بی‌رحم است.»

ماموران وزارت اطلاعات ایران روز سه‌شنبه، دوم شهریور سال گذشته با «حمله» به خانه علی علینژاد، برادر مسیح علینژاد، او را بازداشت کردند. این اقدام بعد از راه‌اندازی یک کمپین مبارزه با حجاب اجباری، با عنوان «چهارشنبه‌های سفید» صورت گرفت.

خانم علینژاد می‌گوید مقامات رژیم که با همه‌گیر شدن هشتگ «اعدام نکنید» از خشم ملت وحشت کرده‌اند،‌ برادرش را با عجله به دادگاه برده و حکم او را ابلاغ کرده‌اند.

وزارت خارجه آمریکا بارها برخوردهای خشونت آمیز و سرکوب گسترده معترضان، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط رژیم حاکم بر آن کشور را محکوم کرده است.

XS
SM
MD
LG