لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۵

ویژه تحلیف ۲۰۲۱ | آغاز ریاست جمهوری بایدن با واکنش متفاوت کاربرانی ایرانی در شبکه‌های اجتماعی همراه شد


پنجاه و نهمین مراسم تحلیف ریاست جمهوری در ایالت متحده آمریکا
پنجاه و نهمین مراسم تحلیف ریاست جمهوری در ایالت متحده آمریکا

پرزیدنت جو بایدن روز چهارشنبه یکم بهمن ماه پس از مراسم تحلیف به صورت رسمی کار خود را به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری ایالت متحده آمریکا آغاز کرد. از سوی دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالت متحده بدون شرکت در این مراسم، واشنگتن را به مقصد اقامتگاه خود در ایالت فلوریدا ترک کرد.
پنجاه و نهمین مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا، بازتاب زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است،‌ برخی از کاربران ایرانی در توئیتر از آغاز ریاست جمهوری بایدن و دموکراسی آمریکا استقبال و تقدیر کرده و در مقابل برخی نیز از پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ابراز تاسف می‌کردند.

محسن میلانی با نام بردن از آمریکا به عنوان قدیمی ترین دموکراسی جهان در توئیتر خود نوشت: «انتقال قدرت به جو بایدن یکبار دیگر نشان داد که قدیمی ترین دموکراسی جهان قوی تر و با ریشه تر از آن است که بعضی ها فکر میکنند و بیدی نیست که با این بادها به لرزه درآید.»

مهدی عربشاهی نیز معتقد بود:‌ «ترامپ بی‌میل نبود که باز هم در قدرت بماند و حتی تلاش نافرجامی هم کرد، اما نهادهای آمریکا آنقدر قدرتمند بودند که اجازه پایمال شدن رای مردم را ندادند.»

همچنین سیامک آرام با اشاره به لغو ممنوعیت سفر از کشورهای عمدتا مسلمان از جمله ایران، آن را «تبعیض‌آمیز و غیرانسانی» توصیف کرد.

از سوی دیگر برخی از کاربران توئیتر نیز با حمایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالت متحده، از اقدامات او علیه جمهوری اسلامی و برخی از مقامات حکومت ایران تمجید کردند.

جانان خرم با تشکر از ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا نوشت: « مرسی پرزیدنت ترامپ برای همدردی با ما، وقتی بقیه، طرف دشمن ایستاده بودند. مرسی برای حذف قاسم سلیمانی تروریست و مرسی برای ترسی که برای مدت کوتاهی به تن آخوندا انداختید. مرسی و به امید دیدار»

کاربر دیگری نیز با تشکر از دونالد ترامپ در رشته توئیتی به برخی از فعالیت‌های وی در چهار سال ریاست جمهوری خود علیه جمهوری اسلامی اشاره کرد و نوشت دونالد ترامپ در این چهار سال نشان داد که تهدیدهای جمهوری اسلامی عملا پوچ و توخالی است.

رضا حقیقت‌نژاد نیز با اشاره به کشته شدن قاسم سلیمانی به دستور دونالد ترامپ، نوشت: «عصر ترامپ، عصر تحقیر خامنه‌ای بود.»

XS
SM
MD
LG