لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۰

عضو شورای جدید شهر تهران: نباید قانون جلوگیری از ورود سگ به پارک «سرسری» گرفته شود


پیش از این سگ گردانی در پارک‌های لواسان تهران ممنوع اعلام شده بود.
پیش از این سگ گردانی در پارک‌های لواسان تهران ممنوع اعلام شده بود.

محمد آقامیری، عضو شورای شهر تهران می‌گوید پارک‌های تهران به «پارک‌سگ» تبدیل شده‌اند و نباید قانون جلوگیری از ورود سگ به پارک «سرسری» گرفته شود.

به گزارش اقتصاد نیوز،‌ آقامیری روز یکشنبه ۲۴ مردادماه در چهارمین جلسه شورای شهر تهران گفت سگ‌گردانی در پارک‌های سطح شهر در حال گسترش است و در ادامه خطاب به معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت، «قانون منع حیوانات خانگی داریم» و نباید این قانون سرسری گرفته شود.

او در ادامه با مقایسه «سگ» با «گوسفند» افزود،‌ گوسفند هم حیوان خیلی خوبی است، به فضای سبز ضربه می‌زند و به گفته او، سگ به فضای اجتماعی و خانوادگی کسانی که در پارک‌ها حضور دارند ضربه می‌زند.

اواخر تیرماه مرکز اطلاع‌رسانی پلیس پایتخت با انتشار خبر «برخورد با سگ‌گردانی» اعلام کرد این طرح در پی «مطالبات بسیاری از شهروندان برای برخورد با پدیده سگ گردانی» در دستور کار پلیس پایتخت قرار گرفته است.

اقدامات مقامات ایران در برخورد با سگ در کنار پدیده سگ‌آزاری و حیوان‌آزاری که بسیاری آن را با رویکرد مقامات جمهوری اسلامی مرتبط می‌دانند، همواره مورد اعتراض مردم و فعالان حقوق حیوانات در ایران بوده است.

اوایل مرداد ماه هم محمدحسین حمیدی، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اینکه برخورد با «سگ‌گردانی» داخل خوردو در دستور کار پلیس است تاکید کرد که نه تنها سگ، بلکه هر حیوانی داخل خودرو «رها» باشد، با برخورد پلیس مواجه خواهد شد، چرا که موجب «پرت شدن حواس راننده می‌شود.»

XS
SM
MD
LG