لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۰

احتمال جریمه میلیاردی شرکت فورد به دلیل واردات خودروهای «ون» از اروپا 


 ون «ترانزیت کانکت»
ون «ترانزیت کانکت»

شرکت آمریکایی فورد سال‌ها خودروهای ون «ترانزیت کانکت» خود را در ترکیه می‌ساخت، آنها را به ایالات متحده می‌آورد، و اکثر آنها را پس از جداسازی صندلی‌ها و شیشه‌ها، به وانت‌بار تبدیل می‌کرد.

به گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، این‌ اقدام شرکت فورد به منظور پرداخت تنها ۲.۵ درصد عوارض برای وسایل نقلیه مسافری که از اروپا وارد شده‌اند، به جای پرداخت ۲۵ درصد عوارض خودروهای وارداتی باری بود.

این‌ شرکت در ظاهر خودروهای مسافری از اروپا وارد می‌کرد، ولی با تغییراتی جزئی آنها را در آمریکا با به خودروهای باری تبدیل می‌کرد و عوارض کمتری می‌پرداخت.

وانت‌بار ترانزیت
وانت‌بار ترانزیت

اما در سال ۲۰۱۳، اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده با آگاهی یافتن از این موضوع، اعلام کرد که فورد برای واردات خودروهای ون «ترانزیت کانکت»، باید ۲۵ درصد مالیات پرداخت کند.

شرکت فورد به این‌ تصمیم اعتراض کرد، اما هنگامی که سال گذشته میلادی، دیوان عالی آمریکا از رسیدگی به این پرونده خودداری کرد، در این شکایت حقوقی شکست خورد، و حالا باید تعرفه‌های خودروهای وارداتی گذشته را پرداخت کند.

این شرکت پنجشنبه اعلام کرد که علاوه بر پرداخت عوارض بیشتر برای سال‌های گذشته، احتمالا باید جریمه بین ۶۵۲ میلیون دلار تا ۱.۳ میلیارد دلار نیز به اداره گمرک آمریکا بپردازد.

فورد اعلام کرده است که با جریمه مالی، و همچنین عوارض اضافی ۱۸۱ میلیون دلاری علیه شرکت که مرتبط با خودروهای وارداتی سال‌های گذشته است، مبارزه می‌کند.

خودروی ون «ترانزیت کانکت» و خودروی وانت‌بار ترانزیت که بزرگتر است، در کانزاس سیتی تولید می‌شوند، و علی‌رغم اینکه برای بسیاری از خریداران چندان شناخته شده نیستند، از مهمترین محصولات شرکت فورد محسوب می‌شوند.

این دو خودرو، یکی از دلایل اصلی پیشگامی فورد در بازار تولید وسایل نقلیه تجاری در جهان است.

XS
SM
MD
LG