لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۶

انتقاد اتحادیه پرستاران آمریکا از آسان‌گرفتن برای تجمع افرادی که واکسینه‌ شده‌اند


تجمع گروهی از پرستاران عضو اتحادیه ملی پرستاران آمریکا مقابل کاخ سفید.
تجمع گروهی از پرستاران عضو اتحادیه ملی پرستاران آمریکا مقابل کاخ سفید.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - بزرگترین اتحادیه پرستاران ایالات متحده از اعلامیه اخیر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا مبنی بر این که افراد کاملاً واکسینه شده، در اکثر موارد، نیازی به زدن ماسک صورت ندارند،‌ انتقاد کرد.

بانی کستیو، مدیر اجرایی اتحادیه ملی پرستاران در بیانیه‌ای گفت: «جدیدترین رهنمود مرکز کنترل و پیشگیری بیماری مبتنی بر علم نیست، از سلامت عمومی محافظت نمی‌کند، و زندگی بیماران، پرستاران، و سایر کارکنان خط مقدم را در سراسر کشور به خطر می‌اندازد.»

خانم کستیو افزود: «اکنون زمان کاهش اقدامات حفاظتی نیست و ما عصبانی هستیم که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری چنین کاری را انجام داده است در حالی که ما هنوز در وسط کشنده‌ترین بیماری همه‌گیر در یک قرن گذشته بسر می بریم.»

جین راس، رئیس این اتحادیه نیز گفت: «اگر مرکز کنترل و پیشگیری بیماری دانش نحوه انتقال این ویروس کشنده را کاملاً تشخیص می‌داد، این راهنمای جدید هرگز صادر نمی‌شد.»

این اتحادیه از اداره ایمنی و بهداشت شغلی خواست تا «بدون تاخیر» استاندارد موقت اضطراری در مورد بیماری‌های عفونی صادر کند.

واکنش این اتحادیه به رهنمود جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در هفته گذشته است. این مرکز هفته پیش اعلام کرد که افراد واکسینه شده‌ای که دو هفته از دریافت آخرین دز واکسن آنها گذشته، نیازی به زدن ماسک صورت در بیرون یا داخل ساختمان، در تجمعات بزرگ یا کوچک ندارند. آنها همچنین مجبور نیستند که فاصله‌گیری اجتماعی دو متری را رعایت کنند.

XS
SM
MD
LG