لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۹

تام هنکس می‌گوید که آثار سینمایی و تلویزیونی باید «بار سنگین نژادپرستی» را به تصویر بکشند


تام هنکس
تام هنکس

تام هنکس، سینماگر مشهور آمریکایی و برنده جایزه اسکار، از سازندگان فیلم‌ها خواسته است که با جدیت بیشتری با نژادپرستی مقابله کنند و «بار سنگین نژادپرستی» را به تصویر بکشند.

به گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان»، این هنرمند باور دارد که صنعت سرگرمی و سیستم آموزشی آمریکا به اندازه کافی به تاریخ آمریکاییان آفریقایی‌تبار و تأثیر نژادپرستی بر جامعه نمی‌پردازد.

تام هنکس در مطلبی که تنها چند روز پس از صدمین سالگرد کشتار نژادی «تولسا» برای نشریه نیویورک تایمز نوشته است، می‌گوید که در اکثر موارد، تاریخ توسط سفیدپوستان درباره سفیدپوستانی مانند خود او نوشته شده است، در حالی که که اغلب به تاریخ آفریقایی‌تباران، از جمله قتل‌عام وحشتناک تولسا، بی‌توجهی شده است.

او در ادامه یادآور شده است که تا همین اواخر، صنعت سرگرمی که نقش مهمی در به تصویر کشیدن تاریخ فراموش شده دارد، از جمله پروژه‌های خود او، نیز چنین رویکردی داشته است.

تام هنکس به همکاران خود می‌گوید که آثار تاریخی تفریحی و سرگرم کننده، باید بار سنگین نژادپرستی در این کشور را با توجه به وظیفه‌ ادعایی فرم‌های اصیل هنری به تصویر بکشند.

این سینماگر آمریکایی تجربه بازی و تهیه‌کنندگی فیلم‌ها و سریال‌های متنوع تاریخی را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

«گروه برادران»، «اقیانوس آرام»، و «جان آدامز» از جمله این آثار هستند. تام هنکس در فیلم‌های مستندی درباره تاریخ آمریکا نیز به نقش‌آفرینی پرداخته است.

پیام تام هنکس به سازندگان فیلم‌ها و تهیه‌کنندگان در شرایطی منتشر می‌شود که در سال‌های اخیر موضوع عدم تنوع قومی و نژادی در صنعت فیلمسازی، از جمله موضوعاتی است که همواره در فصل اهدای جوایز خبرساز می‌شود.

XS
SM
MD
LG