لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۸

فیلم جدید تام کروز در ایستگاه فضایی بین‌المللی ساخته می‌شود


تام کروز
تام کروز

سایت هنری «ورایتی» در گزارشی اختصاصی به بیان جزئیاتی از پروژه سینمایی جدید تام کروز، هنرمند مشهور آمریکایی در فضا پرداخته است.

این مطلب به نقل از منابع موثق تکمیل شده است و‌ تقریبأ تمامی شایعات و گزارش‌های پیشین را تأیید می کند.

کارگردان این اثر که هنوز عنوانی ندارد، داگ لیمان آمریکایی است و در ایستگاه فضایی بین المللی ساخته می شود.

این نخستین فیلم داستانی است که خارج از زمین فیلمبرداری می شود و از اهمیت زیادی برای صنعت سینما برخوردار است. تام کروز موافقت سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا)، و ایلان ماسک مدیر شرکت فضایی «اسپیس اکس» را نیز برای مشارکت در این پروژه هنری جلب کرده است.

تام کروز
تام کروز

گفته می شود شرکت «یونیورسال استودیوز» از چندی پیش مذاکره با تام کروز را برای خرید حق امتیاز فیلم آغاز کرده است ‌و نسبت به رقبای خود شانس بیشتری دارد.

ظاهرأ تام کروز تمایلی برای همکاری با شرکت های پخش اینترنتی ندارد و ترجیح می دهد این اثر بصورت گسترده و کلاسیک از طریق پرده سینما اکران شود.

بودجه پیشنهادی فیلم حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که احتمال افزایش آن نیز وجود دارد. تام کروز به عنوان بازیگر و تهیه کننده، دستمزدی بین ۳۰ تا ۶۰ میلیون دلار دریافت می کند.

البته این پروژه در مراحل ابتدایی است و هنوز بسیاری از جزئیات مشخص نیست. یکی از بزرگ‌ترین چالش ها، انتقال بازیگران و عوامل تولید به ایستگاه بین فضایی بین المللی و اقامت آنها در این مرکز است.

ایستگاه فضایی بین المللی
ایستگاه فضایی بین المللی

تام کروز در حال حاضر سرگرم تصویربرداری و تولید دو فیلم از مجموعه سینمایی «مأموریت غیرممکن» است و برنامه شلوغی دارد.

این پروژه ها که به دلیل همه گیری ویروس کرونا با تأخیر دنبال می شود، حداقل دو سال وقت می گیرد و تام کروز تا پیش از ۶۰ سالگی، امکان سفر به فضا را نخواهد داشت.

اما حضور داگ لیمان به عنوان کارگردان، یکی از نکات مثبت این پروژه است، او رابطه دوستانه ای با تام کروز دارد و آنها در فیلم‌های «لبه فردا» ‌و «ساخت آمریکا» با یکدیگر همکاری موفقی داشتند.

XS
SM
MD
LG