لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۵

ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی


عکس تزئینی
عکس تزئینی

ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است. یکشنبه گذشته نیز روز ملی بستنی بود و مردم بهانه خوبی داشتند تا هر چه دلشان می‌خواهد بستنی بخورند.

ولی واقعا در مورد این دسر محبوب چه می دانیم؟ سی‌ان‌آن به چند پرسش رایج مردم پاسخ داده است:

بستنی از کجا آمده است؟

تاریخ بستنی به هزاران سال پیش باز می گردد. مدارک تاریخی نشان می دهد که رهبران مشهور جهان باستان - از نرون امپراتور روم گرفته تا اسکندر مقدونی - از این دسر خنک و شیرین لذت می بردند.

با این وجود تاریخ‌دانان معتقدند که چینی‌ها اولین ملتی بودند که نوعی دسر سرد و خامه‌ای شبیه به بستنی امروزی را به وجود آوردند. بستنی از سال‌های ۱۵۰۰ میلادی در سراسر اروپا رایج شد. هرچند در ابتدا تنها اشراف استطاعت تهیه آن را داشتند.

روز ملی بستنی در آمریکا از چه زمانی تعیین شد؟

مردم آمریکا روز ملی بستنی را مدیون پرزیدنت رونالد ریگان فقید هستند.

او در سال ۱۹۸۴ با امضای اعلامیه‌ای ماه ژوئیه را «ماه ملی بستنی» خواند و سومین یکشنبه ماه ژوئیه نیز به عنوان «روز ملی بستنی» تعیین شد.

مردم آمریکا چقدر بستنی مصرف می کنند؟

بنا بر آمار انجمن بین‌المللی فراورده‌های شیری، هر آمریکایی سالانه به طور متوسط بیش از ۲۰ پوند (نزدیک به ۱۰ کیلوگرم) بستنی می‌خورند.

محبوب‌‌ترین طعم بستنی در آمریکا چیست؟

در آمریکا انواع مختلف بستنی با طعم‌های متنوع وجود دارد. حتی بستنی‌های غیر لبنیاتی نیز هستند که با شیر بادام و شیر نارگیل تهیه شده‌اند. ولی بستنی ساده و سنتی وانیلی هنوز محبوب‌ترین طعم بستنی در آمریکا است.

XS
SM
MD
LG