لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۸

استقبال از اکران فیلم «مونالیزا و ماه خونین» ساخته آنا لیلی امیرپور در جشنواره ونیز 


آنا لیلی‌ امیرپور و بازیگران فیلم
آنا لیلی‌ امیرپور و بازیگران فیلم

اکران فیلم «مونالیزا و ماه خونین» ساخته آنا لیلی امیرپور سینماگر ایرانی آمریکایی در جشنواره ونیز با استقبال تماشاگران و منتقدین هنری همراه شد.

این فیلم‌ یکی از آثار بحث‌انگیز بخش رقابتی اصلی امسال است که داستان تخیلی و نامتعارفی دارد و از مدعیان جدی کسب جایزه محسوب می‌شود.

فیلم درباره دختر جوان چینی‌تباری به نام مونالیزا است که در یک‌ آسایشگاه روانی بستری است. او دارای قدرت‌های ماوراطبیعی است و با استفاده از توانایی‌های خود موفق به فرار می‌شود، و تلاش می‌کند تا به تنهایی در شهر نیواورلئان زندگی کند.

آنا لیلی امیرپور در این اثر با رویکردی جسورانه، ماجراهای فرار مونالیزا از تیمارستان، برخورد او با افراد شرور، و عواطف و احساساتش را در مواجه با سایرین به تصویر کشیده است.

این سینماگر ایرانی‌تبار، علاوه بر کارگردانی، نویسنده فیلمنامه نیز هست.

آنا لیلی امیرپور
آنا لیلی امیرپور

جئون جانگ سئو، کیت هادسن، کریگ رابینسون، و اد اسکرین از جمله بازیگران این فیلم فانتزی هستند.

به گزارش تارنمای «ددلاین»، کارگردان و بازیگران مونالیزا و ماه خونین، در جریان کنفرانس خبری فیلم در جشنواره ونیز به پرسش‌های مختلف خبرنگاران پاسخ دادند.

آنا لیلی امیرپور در این کنفرانس با اشاره به علاقه خود به شخصیت‌های عجیب و غریب، گفت که مونالیزا قهرمان «عجیب و غریب او» است.

این سینماگر ایرانی آمریکایی در ادامه افزود که «یکی از کارهای فوق‌العاده مونالیزا این است که مدام تغییر شکل می‌دهد، و خود را از نو می‌سازد. او مانند یک جانور وحشی است، سپس کودک، یک دختر، و هیولا می‌شود، و این آزادی است، این هیجان‌انگیز است.»

آنا لیلی امیرپور با اشاره به اینکه تشنگی عمیقی برای آزادی شخصی دارد، ساخت این فیلم را بخشی از فرآیندی دائمی توصیف کرد که با هدف بررسی و شناخت عواملی انجام می‌دهد که مانع این حس آزادی می‌شود.

آنا لیلی‌ امیرپور و بازیگران فیلم
آنا لیلی‌ امیرپور و بازیگران فیلم

به گفته او «فیلم شبیه یک ماجرای اسطوره‌ای است، مونالیزا زندانی شده است و باید آزاد شود، و فکر می‌کنم همه ما می‌خواهیم او‌ را از این جعبه خارج کنیم.»

آنا لیلی امیرپور نامی آشنا در جشنواره ونیز است و در سال ۲۰۱۶ با فیلم «دار و دسته بد» با بازی کیانو ریوز، در بخش رقابتی اصلی شرکت داشت و برنده جایزه ویژه هیأت داوران شد.

نخستین فیلم بلند سینمایی او به عنوان «دختری در شب تنها به خانه می‌رود» در سال ۲۰۱۴، یکی از موفق‌ترین آثار ژانر سینمای وحشت در سال‌های اخیر محسوب می‌شود.

XS
SM
MD
LG