لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۴

کنسرت مراسم تحلیف جو بایدن؛ نمایشی از مقاومت، قهرمانی، و تعهد یکپارچه مردم آمریکا برای بهبود و‌ بازسازی 


هنرمندان بزرگ آمریکایی در کنسرت مراسم تحلیف
هنرمندان بزرگ آمریکایی در کنسرت مراسم تحلیف

کنسرت بزرگ مراسم تحلیف جو بایدن، چهل و ششمین رئیس جمهوری ایالات متحده، و معاون او کامالا هریس، با حضور تعدادی از هنرمندان مشهور آمریکایی چهارشنبه شب برگزار شد. این کنسرت ۹۰ دقیقه‌ای «بزرگداشت آمریکا» نام داشت ‌و تلفیقی از اجراهای زنده، قطعات ضبط شده، و بخش‌های متنوع دیگری مانند سخنرانی، پیام‌‌های تصویری، و کلیپ‌های ویدئویی بود.

این کنسرت نیز مانند سایر برنامه‌های مراسم تحلیف امسال، به دلیل محدودیت‌های ناشی از همه ‌گیری ویروس کرونا ‌و نگرانی‌های امنیتی، به صورتی متفاوت و بدون حضور تماشاگر برگزار شد.

اجرای این برنامه را تام هنکس، از ستاره‌های نامدار هالیوود، برعهده داشت و او در بنای یادبود آبراهام لینکلن، شانزدهمین رئیس جمهوری آمریکا، به معرفی بخش‌های مختلف پرداخت.

با توجه به شرایط خاص کشور، تمامی آثار هنرمندان، مضمونی عاطفی، احساسی، شاد، و امیدبخش داشت، و پیام اصلی‌ آنها لزوم همبستگی و اتحاد بود.

کمیته برگزاری مراسم تحلیف، برای برگزاری این کنسرت از ستاره‌های بزرگ و چهره‌های جوان دعوت کرده بود و این هنرمندان در سبک‌های متفاوت موسیقی به هنرنمایی پرداختند. این برنامه تنوع قومی، نژادی، و جنسیتی قابل توجهی داشت.

بروس اسپرینگستین در مقابل بنای یادبود آبراهام لینکلن، آهنگ «سرزمین امید و رویاها» را اجرا کرد.

جان ‌بن‌جوی همراه با گروه خود در شهر میامی در ایالت فلوریدا، قطعه «خورشید پدیدار می‌شود» را خواند.

گروه موسیقی «بلک پوماس» (شیرکوهی‌های سیاه) از شهر آستین در ایالت تگزاس، قطعه «رنگ‌ها» را اجرا کرد.

جان لجند در مجاور بنای یادبود آبراهام لینکلن، آهنگ «احساس خوب» را خواند.

جاستین تیمبرلیک و انت کلمانز، از شهر ممفیس در ایالت تنسی، آهنگ مشترک جدید خود با عنوان «روزهای بهتر» را اجرا کردند.

تیم مک‌گراو و تیلر هوبرت از شهر نشویل در ایالت تنسی، قطعه جدید مشترک خود با عنوان «ناگسسته» را خواندند.

دمی لواتو از شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا، آهنگ «روز دوست‌‌داشتنی» را اجرا کرد.

اجرای قطعه «آتش‌بازی» توسط کیتی پری ستاره موسیقی پاپ، پایان‌بخش کنسرت بود که با آتش‌بازی بزرگی در محوطه «نشنال مال» همراه شد و آسمان شهر واشنگتن را نورانی کرد.

از هنرمندان دیگری که در این کنسرت شرکت داشتند، می‌توان به گروه موسیقی فو‌فایترز، یو یو ما، دی جی کسیدی، لین منوئل میراندا، ایوا لانگوریا، و کری واشنگتن اشاره کرد.

یکی از محورهای اصلی «بزرگداشت آمریکا»، قدردانی از قهرمانان آمریکایی مانند آموزگاران، پزشکان، اعضای کادر درمانی، کارمندان مشاغل ضروری، و تمامی افرادی بود که در دوران همه‌گیری ویروس کرونا در خطمقدم به شهروندان آمریکایی خدمت کردند.

یکی از قسمت‌هایی که بازتاب زیادی در رسانه‌ها و شبکه‌های خبری داشت، حضور سه رئیس جمهوری پیشین آمریکا، یعنی باراک اوباما، جرج دبلیو بوش، و بیل کلینتون در کنار هم بود که برای جو‌ بایدن و دولت جدید ایالات متحده آرزوی موفقیت کردند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، و معاون او کامالا هریس نیز در بخشی از کنسرت با تماشاگران سخن گفتند و به مسائلی چون همبستگی، اتحاد، عدالت اجتماعی، و نژادی پرداختند.

«بزرگداشت آمریکا» نخستین کنسرت تاریخ مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا است که به صورت مجازی و بدون حضور تماشاگر برگزار شد و علی‌رغم تمامی چالش‌ها، با استقبال زیادی از سوی تماشاگران و منتقدین هنری همراه شد.

به گفته تهیه کنندگان، این کنسرت «نمایشی از مقاومت، قهرمانی، و تعهد یکپارچه مردم آمریکا برای گردهمایی به عنوان یک ملت برای بهبود و‌ بازسازی بود.»

XS
SM
MD
LG