لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۹

نهاد آمریکایی مجوز استفاده از واکسن کرونا فایزر را برای کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال صادر کرد؛ واکنش پرزیدنت بایدن


فایزر نخستین واکسنی بود که از نهاد سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز اضطراری دریافت کرد.
فایزر نخستین واکسنی بود که از نهاد سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز اضطراری دریافت کرد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده، آف‌دی‌ای مجوز استفاده از واکسن فایزر را برای سنین ۱۲ تا ۱۵ سال صادر کرد. پیش از این فقط مقاطع سنی ۱۶ سال به بالا می‌توانستند واکسن کرونا محصول شرکت فایزر را دریافت کنند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان دوشنبه شب ۲۰ اردیبهشت گزارش داد که شرکت فایزر اعلام کرده، طبق آزمایش‌های انجام شده تا پایان ماه مارس و روی بیش از دو هزار و ۲۰۰ دواطلب بین سنین ۱۲ تا ۱۵، واکسن کرونای این شرکت ۱۰۰ درصد موثر بوده است.

جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده هم شامگاه دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد این اقدام سازمان غذا و داروی آمریکا گامی رو به جلو در مبارزه با ویروس است.

پرزیدنت بایدن گفت اگر شما پدر یا مادری هستید که می‌خواهد از فرزندش حفاظت کند، یا نوجوانی که بخواهد واکسینه شود، این تصمیم امروز قدمی نزدیک‌تر به آن هدف است.

واکسن فایزر تنها واکسنی بود که در ایالات متحده برای طبقه سنی بین ۱۶ تا ۱۸ مجوز داشت. دیگر واکسن‌ها از جمله مدرنا و جانسون اند جانسون فقط برای ۱۸ سال به بالا تایید شده‌‌اند.

این مجوز تحت قوانین استفاده اضطراری صادر شده است. شرکت فایزر اعلام کرد سپتامبر امسال - شهریور ماه - درخواست مجوز استفاده اضطراری این واکسن برای سنین دو تا ۱۱ سال را هم درخواست خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG