لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۵

شرکت‌های سازنده واکسن «فایزر» برای دریافت مجوز دائمی واکسن کووید-۱۹ تقاضا دادند


واکسن «فایزر» دارای مجوز «استفاده اضطراری» است
واکسن «فایزر» دارای مجوز «استفاده اضطراری» است

شرکت‌ آمریکایی «فایزر» و شریک آلمانی‌اش «بیو‌ان‌تک وان» تقاضای دریافت مجوز دائمی خود را به سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا (اف دی ای) فرستادند.

واکسن «فایزر» دارای مجوز «استفاده اضطراری» است. ناظران، مجوز «استفاده اضطراری» را برای استفاده از محصولات دارویی «بدون مجوز» در شرایط اضطراری مانند شیوع بیماری همه‌گیر صادر می‌کنند.

این، به آن معنا است که پس از پایان موقعیت اضطراری همه‌گیری کرونا، مجوز این واکسن‌ها نیز باطل خواهد شد.

به گزارش «واشنگتن پست»، شرکت‌های سازنده واکسن «فایزر» اطلاعات تازه‌ای از آزمایش‌های بالینی و غیر بالینی را به سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا ارائه داده‌اند تا مجوز دائمی واکسن را برای افراد شانزده سال به بالا دریافت کنند.

در صورت دریافت مجوز دائمی، آنها قادر خواهند بود واکسن‌های خود را مستقیم به بازار عرضه کنند و دز اضافی واکسن برای مقابله با گونه‌های «جهش یافته» ویروس کرونا را بدون نیاز به گرفتن مجوز جدید «استفاده اضطراری» ارائه دهند.

آلبرت بورلا، مدیرعامل شرکت فایزر، در بیانیه‌ای گفت به پیشرفت «خارق العاده‌ای» که از ماه دسامبر صورت گرفته تا میلیون‌ها دز واکسن با مشارکت دولت آمریکا به مردم این کشور تزریق شود افتخار می‌کنند و در بررسی این واکسن برای دریافت مجوز کامل با سازمان نظارت بر غذا و داروی آمریکا همکاری خواهند کرد.

شرکت‌های سازنده واکسن «فایزر» همچنین برای دریافت مجوز «استفاده اضطراری» برای استفاده از این واکسن در افراد ۱۲ تا ۱۵ سال نیز تقاضا داده‌اند.

XS
SM
MD
LG