لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۶

توصیه نهاد آمریکایی «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» درباره دریافت واکسن برای کسانی که آلرژی دارند 


پزشکی در مرکز درمانی یهودی «لانگ آیلند» نیویورک، واکسن کووید۱۹ «فایزر/بایو ان تک» را نشان می دهد - ۱۴ دسامبر ۲۰۲۰
پزشکی در مرکز درمانی یهودی «لانگ آیلند» نیویورک، واکسن کووید۱۹ «فایزر/بایو ان تک» را نشان می دهد - ۱۴ دسامبر ۲۰۲۰

نهاد آمریکایی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ اعلام کرد، افرادی که واکنش‌های شدیدی نسبت به واکسن‌های پیشین، یا داروهای تزریقی تجربه کرده‌اند، هنوز می توانند واکسن «فایزر/بایو ان تک» را دریافت کنند، ولی باید خطرات بالقوه آن را با پزشکان در میان گذاشته و به مدت ۳۰ دقیقه پس از تزریق واکسن، تحت نظر کادر پزشکی باشند.

پیشتر گزارش شده بود که در بریتانیا دست‌کم دو مورد از کسانی که سابقه آلرژی داشته‌اند، بعد از دریافت واکسن کرونا واکنش‌هایی داشته اند. راهنمای قبلی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری واکسیناسیون افراد دارای آلرژی را توصیه نمی‌کرد اما روز یکشنبه این مرکز توصیه جدیدی را جایگزین کرد.

در طول یک وبینار با پزشکان، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری اعلام کرد افرادی که سابقه واکنش شدید دارند، باید تمام موارد احتیاط رعایت شود.

مدیر پزشکی مرکز ملی ایمن‌سازی و بیماری‌های تنفسی مرکز کنترل و پیشگیری بیماری می گوید: «افرادی که این گونه واکنش‌های آنافلاکتیک را به واکسن های دیگر و داروهای تزریقی داشتند - هنوز هم می توانند واکسن [کووید۱۹] دریافت کنند، اما باید در مورد خطرات ناشناخته واکنش جدی آلرژیک به آنها مشاوره شود و خطرات واکسن در مقابل مزایای آن سبک سنگین شود.»

وی گفت افرادی که آلرژی‌های دیگر از جمله آلرژی به غذا، لاتکس، گرده گل یا سایر مواد دارند، نیازی به اقدامات احتیاطی ویژه‌ای ندارند و توصیه می شود که واکسن کووید۱۹ فایزر/بایو ان تک را دریافت کنند.

XS
SM
MD
LG