لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۳

بریتنی اسپیرز درخواست رسمی پایان قیمومیت پدرش را به دادگاه ارائه کرد


بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

بریتنی اسپیرز، خواننده مشهور آمریکایی، درخواست رسمی برکناری پدرش به عنوان قیم را به دادگاه ارائه کرد و از قاضی خواست که به ۱۳ سال سرپرستی جیمی اسپیرز بر زندگی شخصی و امور مالی او پایان دهد.

به گزارش شبکه جهانی بی‌بی‌سی، بریتنی اسپیرز خواستار لغو قیمومیت پدرش و انتخاب سرپرست جدیدی برای جایگزینی او شده است.

متیو اس روزنگارت، وکیل جدید بریتنی اسپیرز، این درخواست را روز دوشنبه و یک ماه پس از آن که این‌ ستاره پاپ سکوت خود را درباره سرپرستی پدرش شکست، به دادگاه ارائه کرد.

بریتنی اسپیرز در جلسه پیشین دادگاه، قیمومیت پدرش را «توهین‌آمیز» توصیف کرده و خواستار لغو این حکم «غیرمنصفانه» شده بود.

متیو اس روزنگارت، از قاضی خواست که حسابداری به نام جیسون روبن را به عنوان سرپرست اموال و دارایی‌های بریتنی اسپیرز، جایگزین جیمی اسپیرز کند.

بر اساس اسناد موجود، بریتنی اسپیرز صاحب ۲.۷ میلیون دلار دارایی‌های نقدی و بیش از ۵۷ میلیون دلار دارایی‌های غیرنقدی است.

بنا بر اطلاعات ارائه شده در وبسایت جیسون روبن، او در زمینه پرونده‌های پیچیده مالی، اوراق بهادار، و سرمایه‌های سالمندان فعالیت می‌کند.

انتظار می‌رود که درخواست جایگزینی جیمی اسپیرز، نخستین مرحله از یک استراتژی طولانی باشد که در نهایت با هدف بررسی و امکان لغو سرپرستی مطرح می‌شود.

بریتنی اسپیرز
بریتنی اسپیرز

بریتنی اسپیرز در سال ۲۰۰۸ به دلیل مسائل روانی تحت سرپرستی پدرش قرار گرفت و جیمی اسپیرز کنترل زندگی شخصی و اداره اموال او را به دست گرفت.

ماه گذشته پس از اظهارات جنجالی بریتنی اسپیرز درباره سرپرستی پدرش، و بیان جزئیات تکان‌دهنده‌ای درباره زندگی شخصی خود، حمایت افکار عمومی از این ستاره موسیقی افزایش یافت.

علی‌رغم اینکه جیمی اسپیرز با تکذیب ادعاهای بریتنی، از عملکرد خود برای حفظ منافع دخترش دفاع می‌کند، ولی به گفته وکیل این خواننده آمریکایی او به فکر منافع شخصی خود است.

اسناد ارائه شده به دادگاه نشان می‌دهد که جیمی اسپیرز برای انجام وظایف سرپرستی خود ماهانه ۱۶ هزار دلار حقوق دریافت می‌کند، و هزینه‌های دفتر کار او نیز از محل دارایی‌های بریتنی اسپیرز پرداخت می‌شود.

وکیل بریتنی اسپیرز در این درخواست برکناری، «پرسش‌های جدی» را درباره احتمال سواستفاده جیمی اسپیرز از سرپرستی، یا تضاد منافع نیز را مطرح کرده است.

جلسه بعدی دادگاه درباره جایگزینی جیسون روین به عنوان سرپرست جدید بریتنی اسپیرز ۲۹ سپتامبر برگزار خواهد شد.

XS
SM
MD
LG