لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۱

راننده مسابقات «نسکار» پس از یافتن طناب دار در گاراژ خود مورد حمایت گسترده قرار گرفت


رانندگان نسکار به همراه دیگر رانندگان خودروی بوبا والاس را به اول صف آغاز مسابقات هل می دهند. ۲۲ ژوئن ۲۰۲۰
رانندگان نسکار به همراه دیگر رانندگان خودروی بوبا والاس را به اول صف آغاز مسابقات هل می دهند. ۲۲ ژوئن ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ یک روز پس از آن که بوبا والاس، راننده آمریکایی آفریقایی تبار مسابقات رانندگی سرعت، در گاراژ خود یک طناب دار پیدا کرد، همکارانش از او استقبال چشمگیری کردند.

اندکی قبل از آغاز مسابقات روز دوشنبه «انجمن ملی خودروهای سواری رانندگی سرعت»، موسوم به «نسکار»، در ایالت آلاباما در جنوب آمریکا، چند راننده خودروی شماره ۴۳ والاس را به اول صف هل دادند و پشت او صف بلندی از خودروها و کارکنان شکل گرفت. بر روی چمن محوطه مسابقات هم این هشتگ نوشته شده بود: «من در کنار بوبا می ایستم!»

والاس با دیدن این صحنه منقلب شد. ریچارد پتی، راننده افسانه ای «نسکار»، که خودروی شماره ۴۳ را به نماد فرهنگی شاخصی تبدیل کرد و یکی از مالکان تیم والاس است، به سمت والاس رفت و دست بر شانه های او گذاشت.

والاس تنها آمریکایی آفریقای تبار مسابقات لیگ برتر «نسکار» است. او ماه گذشته پس از اعتراضات سراسری به مرگ جرج فلوید، آمریکایی آفریقایی تبار در بازداشت پلیس ایالت مینه‌سوتا، از «نسکار» خواسته بود حمل پرچم ایالت های جنوبی در جریان مسابقات ممنوع شود. «نسکار» با درخواست او موافقت کرد. این پرچم همچنان نماد پررنگی در ایالت های جنوبی آمریکا است، اما بسیاری از آمریکایی‌های آفریقایی تبار آن را نماد برده داری، نژادپرستی، و سفیدبرترپنداری می‌دانند.

«نسکار» در بیانیه ای گفت به هر کار ممکن دست خواهد زد تا فرد مسئول گذاشتن طناب دار در گاراژ والاس شناسایی شده و از این ورزش اخراج شود. «اف بی آی» در حال تحقیق در این باره است.

XS
SM
MD
LG