لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۹

استقبال سخنگوی کاخ سفید از گفت‌وگوهای غیرمستقیم با جمهوری اسلامی ایران


جن ساکی - آرشیو
جن ساکی - آرشیو

سخنگوی کاخ سفید با بیان اینکه گفت‌وگوهای غیرمستقیم با جمهوری اسلامی ایران بر سر احیای برجام در مراحل اولیه سازنده هستند، از ادامه آن استقبال کرد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه ۱۸ فروردین و در یک نشست خبری گفت: ما هم اکنون در مراحل سازنده اولیه هستیم. ما در مرحله ابتدایی فرآیند بررسی مسائل اصلی مورد مذاکره هستیم، یعنی گامهایی که ایران برای پیروی کامل بردارد و گام‌هایی که آمریکا برای برداشتن تحریم‌ها بردارد. ما انتظار داریم مذاکرات، دشوار و فرآیند آن طولانی باشد. فعلا در مرحله اولیه هستیم.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد دولت پرزیدنت بایدن دیپلماسی را رویکرد درست و صحیحی برای حل این چالش به همراه شرکای آمریکا می داند.

جن ساکی گفت به رغم اینکه مذاکرات با ایران غیر مستقیم است اما رویکرد درستی است و در ادامه افزود: هنوز بسیار زود است که برای این گفتگوها بازه زمانی تعیین کرد.

مذاکرات در مورد توافق هسته‌ای ایران روز سه‌شنبه ۱۷ فروردین در وین انجام شد. این گفت‌وگوها قرار است روز جمعه این هفته ادامه پیدا کند.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر گفت تیم مذاکره کننده آمریکا به ریاست رابرت مالی، تا جمعه در اتریش حضور خواهند داشت و یک تیم متخصص تحریم‌ها نیز از سوی آمریکا در آنجا حضور دارند تا روند کاهش و لغو تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه جمهوری اسلامی را مورد مذاکره و کارشناسی قرار دهند.

XS
SM
MD
LG