لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۴

تیم انتقال قدرت بایدن از چه منابعی برخوردار می‌شود


جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، در حال صحبت در یک جلسه در ولمینگتون در ایالت دِلِور. ۲۳ نوامبر ۲۰۲۰
جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، در حال صحبت در یک جلسه در ولمینگتون در ایالت دِلِور. ۲۳ نوامبر ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ «اداره خدمات عمومی آمریکا» تصمیم گرفته است که جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، اکنون واجد شرایط دسترسی به منابعی خاص، در قالب بخشی از قانون مصوب سال ۱۹۶۴ به منظور ترویج گذار منظم قدرت در قوه مجریه ایالات متحده، است.

جو بایدن در زمان باقی‌مانده تا مراسم تحلیف در ۲۰ ژانویه برای شکل دادن به دولت خود تلاش خواهد کرد.

تیم انتقال قدرت بایدن به یک دامنه اینترنتی و ایمیل دولتی دسترسی پیدا کرده و به سرعت وبسایتی را با عنوان «بازسازی بهتر» (buildbackbetter.gov) راه‌اندازی کرده است.

آقای بایدن از گزارش‌های محرمانه درباره تهدیدها علیه امنیت ملی ایالات متحده، عملیات نظامی پنهانی، و تصمیم‌های قریب الوقوع دولت ترامپ درباره امکان استفاده از قدرت نظامی مطلع خواهد شد.

روند صدور اجازه دسترسی به اسناد و اماکن طبقه‌بندی شده برای اعضای تیم انتقال قدرت و افراد منتخب برای مقام‌های امنیت ملی آغاز می‌شود.

مدیران سازمان‌های دولتی همکاری با مقام‌های تیم انتقال قدرت را برای اطمینان از تداوم بی‌وقفه عملیات دولتی شروع می‌کنند. از جمله این تلاش‌ها ارتباط با متخصصان بهداشت درباره برنامه‌های توزیع واکسن های ویروس کرونا است.

تیم بایدن می تواند از ۶.۳ میلیون دلار منابع مالی فدرال و فضای اداری، از جمله برای دریافت گزارش‌های حساس اطلاعاتی استفاده کند.

XS
SM
MD
LG