لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۴

آمریکا محدودیت‌های مسافرتی مرتبط با کرونا را در مورد ایران حفظ می‌کند


جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید
جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید محدودیت‌های مسافرتی مرتبط با کرونا برای ورود مسافران چندین کشور، از جمله ایران، به ایالات متحده ادامه می‌یابد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه خود گفت که ایالات متحده آمریکا به دلیل شیوع گونه «دلتا» ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان، محدودیت‌های مسافرتی موجود را حفظ خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، در حال حاضر ایالات متحده بیشتر شهروندان غیرآمریکایی را که طی ۱۴ روز قبل از سفر در ایران، بریتانیا، ۲۶ کشور اروپایی منطقه شنگن، چین، هند، آفریقای جنوبی، و برزیل بوده‌اند از ورود به آمریکا منع کرده است.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا و وزارت خارجه این کشور همچنین هشدارهای مسافرتی جدیدی را برای کشورهای اسرائیل، قبرس، پرتغال، اسپانیا، و قرقیزستان، که با افزایش موارد ابتلا روبرو شده‌اند، صادر کرده‌اند.

دولت آمریکا از افرادی که واکسینه نشده‌اند خواسته که از سفر به این کشورها خودداری کنند و به شهروندانی که کاملا واکسینه شده‌اند نیز هشدار داده که احتمال ابتلا و انتقال گونه‌های جهش‌یافته ویروس برای آنها نیز وجود دارد.

«رویترز» هفته گذشته گزارش داد که کاخ سفید در حال بررسی الزام واکسیناسیون برای مسافران بین المللی است، اما هنوز هیچ تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.

دولت بایدن همچنین در هفته‌های گذشته با شرکت های هواپیمایی آمریکا در مورد ایجاد سیستم ردیابی تماس برای مسافران پیش از رفع محدودیت‌های مسافرتی گفتگو کرده است.

XS
SM
MD
LG