لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۰

شرکت‌های هواپیمایی آمریکا برای ردگیری موارد تماس با ویروس کرونا، اطلاعات بیشتری از مسافران خود گردآوری می‌کنند


فرودگاه بین‌المللی آستین-برگستروم، تگزاس - ۱۹ فوریه ۲۰۲۱
فرودگاه بین‌المللی آستین-برگستروم، تگزاس - ۱۹ فوریه ۲۰۲۱

صنعت هواپیمایی ایالات متحده آمریکا تعهد کرده است که گردآوری اطلاعات مسافران عازم آمریکا را، که در طول همه‌گیری کرونا جریان داشت، گسترش دهند. این اطلاعات به مقامات بهداشت عمومی کمک کرده است افرادی را که در معرض ویروس قرار گرفته‌اند، ردیابی کنند.

به گزارش آسوشیتدپرس، یک گروه تجاری صنعت هواپیمایی روز جمعه ۱ اسفند گفت که شرکت‌های هواپیمایی اطلاعات مسافران را به مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده آمریکا ارائه خواهند داد تا با دسترسی به آنها بتوانند با مسافرانی که ممکن است در معرض ویروس کرونا - عامل بیماری کووید۱۹- قرار گرفته‌ باشند، تماس بگیرند.

شرکت‌های هواپیمایی دلتا و یونایتد این کار را از ماه دسامبر ۲۰۲۰ آغاز کرده اند. گروه تجاری صنعت هواپیمایی روز جمعه گفت که شرکت های هواپیمایی امریکن، ساوت وست، آلاسکا، جت بلو، و هاوایین همچنین از مسافران می‌خواهند که نام، شماره تلفن، آدرس منزل، و آدرس ایمیل خود را در دسترس مرکز کنترل و پیشگیری بیماری قرار دهند.

شرکت‌های هواپیمایی مدت‌‌ها در مقابل تلاش‌های دولت برای درخواست اطلاعات مسافران و ارائه آنها به آژانس‌های بهداشتی، مقاومت کرده بودند. آنها می‌گفتند اطلاعات مسافرانی را که بلیت‌های خود را از فروشندگان دیگری مثل آژانس‌های مسافرتی آنلاین می‌خرند، در اختیار ندارند و گردآوری اطلاعات و ارائه سریع آنها به دولت وقت‌گیر و پرهزینه است.

نیکلاس کالیو، مدیر عامل گروه تجاری خطوط هوایی آمریکا، می‌گوید، شرکت‌های هواپیمایی امیدوارند که داوطلب شدن برای جمع‌آوری اطلاعات مسافران، همراه با تست کووید آنها، دولت را به لغو محدودیت‌های سفرهای بین‌المللی تشویق کند.

هرچند گردآوری اطلاعات تنها به صورت داوطلبانه انجام می شود، ولی شرکت هواپیمایی یونایتد روز جمعه گفت که از شروع این کار در ماه دسامبر، بیشتر مسافران بین‌المللی حاضر به ارئه اطلاعات و جزئیات تماس با آنها بوده‌اند.

XS
SM
MD
LG