لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۳

پرزیدنت ترامپ در فلوریدا: بهترین راه مقابله با ویروس کرونا احساس مسئولیت است


پرزیدنت ترامپ در جریان جلسه روز جمعه دهم مرداد ماه در فلوریدا
پرزیدنت ترامپ در جریان جلسه روز جمعه دهم مرداد ماه در فلوریدا

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در دیداری با فرماندار ایالت فلوریدا و دیگر مقامات این ایالت گفت آمار ابتلا و بستری در پی ویروس کرونا پایین آمده و کمتر هم می‌شود.

پرزیدنت ترامپ شامگاه جمعه دهم مرداد گفت: ما به برنامه مقابله جدی با ویروس در فلوریدا ادامه می‌دهیم. مقامات ایالتی عالی عمل کرده‌اند و شمار ابتلا روند رو به کاهش نشان می‌دهد. بستری در بیمارستان هم در خیلی مناطق پایین آمده و انتظار داریم کاهش کلی خیلی زود دیده شود. در حال حاضر ۲۱‍ درصد امکان بستری و ۱۶ درصد امکان بستری در بخش مراقبت‌های ویژه موجود است و خیلی زود با بهتر شدن آن‌ها، فضای بیشتری هم ایجاد می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: در تمامی ایالت [فلوریدا] پرسنل و امکانات لازم برای نجات جان انسان‌ها فرستاده‌ایم. کماکان نگران برخی از مناطق فلوریدا از جمله میامی هستیم ولی مقامات تلاش می‌‌کنند و فکر می‌کنیم به زودی هم به نتیجه می‌رسند.

پرزیدنت ترامپ گفت: بهترین راه مقابله با این ویروس احساس مسئولیت است. از تمامی مردم می‌خواهم از سالمندان مراقبت کنند، فاصله اجتماعی را حفظ کنید، از ماسک استفاده کرده، در محیط‌های شلوغ جمع نشوید و مرتب دست‌هایتان را بشویید.

او در ادامه افزود: بیش از نیمی از تلفات در خانه‌های نگهداری سالمندان بوده است ولی در فلوریدا مقامات خوب عمل کرده و از چیزی که در دیگر کشورها روی داده، درس گرفتند.

پرزیدنت ترامپ افزود: در کشورهایی که به نظر می‌رسید خیلی خوب عمل کرده‌اند، ویروس بار دیگر بازگشته است. اسم کشورها را نمی‌آورم ولی می‌دانید که خیلی زیاد بوده است. متوسط سن افرادی که قربانی این ویروس می‌شوند، ۷۸ سال است. در حال حاضر وضعیت شیوع در آمریکای لاتین و تاثیر آن بر ایالات متحده را رصد می‌کنیم. آمریکای لاتین شاهد بالاترین درصد ابتلا در جهان است. دستگاه‌های تهویه زیادی به آمریکای لاتین و دیگر کشورها از جمله مکزیک، فرانسه، ایتالیا و روسیه فرستادیم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت: نزدیک به یک هزار و ۴۰۰ پرسنل نظامی و امدادی از قبل به فلوریدا اعزام شده‌اند تا از خانه‌های سالمندان مراقبت کنند و در تمامی ایالت فلوریدا حاضر شده و کمک می‌کنند.

تاکید پرزیدنت ترامپ بر رعایت مسئولیت فردی در مقابله با اپیدمی کرونا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00
XS
SM
MD
LG