لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۲

وزیر دفاع آمریکا: اولویت نیروهای امنیتی افغانستان باید کاهش پیشروی طالبان باشد


لوید آستین وزیر دفاع آمریکا
لوید آستین وزیر دفاع آمریکا

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، روز شنبه ۲ مرداد گفت نیروهای امنیتی افغانستان، پیش از تلفیق و تحکیم نیرو در اطراف بخش‌های مهم استراتژیک کشور باید از کاهش پیشروی طالبان اطمینان حاصل کنند.

به گزارش رویترز، ارتش افغانستان در حال اصلاح استراتژی جنگی خود علیه طالبان، برای تمرکز نیروها در مهم‌ترین مناطق مانند کابل و دیگر شهرها، و گذرگاه‌های مرزی و زیرساخت‌های حیاتی دیگر است.

ژنرال آستین نیز درباره ارتش افغانستان گفت: «از نظر اینکه آیا می‌توانند جلوی طالبان را بگیرند یا نه، من فکر می‌کنم اول باید اطمینان حاصل کنند که می‌توانند سرعت پیشرفت طالبان را کاهش دهند و سپس بتوانند خود را در موضعی قرار بدهند که برخی مناطقی را که از دست داده‌اند، از طالبان پس بگیرند، و من با تجربه تعامل با رهبری افغان، فکر می‌کنم [آنها] متعهد به این مساله هستند.»

روز جمعه رئیس جمهوری آمریکا، ۱۰۰ میلیون دلار از صندوق اضطراری برای تامین نیازهای فوری پناهندگان افغان، از جمله برای متقاضیان ویزای ویژه مهاجرت افغانستان اختصاص داد.

ایالات متحده در حال آغاز تخلیه هزاران متقاضی افغان است که بدلیل همکاری با دولت امریکا در خطر حملات انتقام‌جویانه طالبان هستند.

آمریکا قرار است تا پایان ماه آینده میلادی نیروهای خود را از افغانستان خارج کند.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG