لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۵

رئیس جمهوری آمریکا مجوز تخصیص ۱۰۰ میلیون دلار برای کمک به پناهجویان افغانستانی را صادر کرد


جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا

کاخ سفید می‌گوید که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز جمعه به منظور تامین نیاز‌های «فوریتی غیرمنتظره» پناهندگان در نتیجه شرایط کنونی افغانستان، مجوز استفاده از مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار از محل صندوق اضطراری ایالات متحده را صادر کرده است. بخشی از این کمک مالی به متقاضیان دریافت ویزای ویژه مهاجرت به آمریکا اختصاص خواهد یافت.

به گزارش رویترز، کاخ سفید گفت که آقای بایدن همچنین اجازه تخصیص ۲۰۰ میلیون دلار خدمات از آژانس‌های دولتی آمریکا برای تامین همین نیاز‌ها را داده است.

ایالات متحده برای آغاز روند تخلیه هزاران افغانستانی متقاضی دریافت ویزای ویژه مهاجرت به آمریکا آماده می‌شود. این متقاضیان شهروندان افغانستانی هستند که برای دولت آمریکا کار می‌کردند و اکنون در خطر تلافی‌جویی طالبان قرار دارند.

انتظار می‌رود که اولین گروه از مهاجران فراری و خانواده‌هایشان تا پایان این ماه (ژوئیه) به پایگاه نظامی «فورت لی» آمریکا در ایالت ویرجینیا منتقل شوند و در آن جا منتظر تکمیل درخواست ویزای مهاجرت خود بمانند.

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، روز دوشنبه گفت، این تاسیسات که در ۴۸ کیلومتری جنوب ریچموند، مرکز ایالت ویرجینیا، قرار دارد می‌تواند تا ۲۵۰۰ مهاجر افغانستاتی را در خود جای دهد.

دولت جو بایدن در حال بررسی سایر تاسیسات ایالات متحده در داخل و خارج از کشور است تا متقاضیان ویزای ویژه مهاجرت و خانواده‌هایشان در آنها اسکان داده شوند.

ویزای ویژه مهاجرت به آن دسته از شهروندان افغانستانی که از سال ۲۰۰۱ و در زمان جنگ به عنوان مترجم و یا در مشاغل دیگر برای دولت آمریکا کار کرده‌اند، اختصاص داده شده است.

XS
SM
MD
LG