لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۷

پیام شادباش پرزیدنت ترامپ به مناسبت فرا رسیدن جشن باستانی «حنوکا»: برای دستیابی به آینده‌ای روشن‌تر و ایمن‌تر در خاورمیانه و جهان تلاش می‌کنیم


دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده

پرزیدنت ترامپ با صدور پیامی از جانب خود و بانوی اول ایالات متحده فرا رسیدن جشن باستانی «حنوکا» را به یهودیان آمریکا و جهان تبریک گفت و به دستاوردهای صلح خاورمیانه اشاره کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، در این پیام که پنج‌شنبه ۱۰ دسامبر منتشر شد،‌ گفته است: «مراسم جشن روشنایی امسال در حالی فرا می‌رسد که اتحاد ناگسستنی میان ایالات متحده و اسرائیل هیچ‌گاه تا این اندازه قدرتمند نبوده است. در چهار سال گذشته دولت من به شکلی تزلزل‌‌ناپذیر در کنار مردم اسرائیل بوده است.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «در ماه‌های اخیر چندین توافق صلح تاریخی میان اسرائیل و کشورهای مهم عربی، از جمله امارات متحده عربی، بحرین، و سودان، با میانجی‌گری ما به نتیجه رسید و فرصت‌های بی‌سابقه‌ای را برای تقویت ثبات و رفاه در خاورمیانه ارائه کرد.»

پرزیدنت ترامپ در ادامه نوشته است: «ما باید همزمان با ورود به این موسم جشن و تفکر، به این پیشرفت ادامه دهیم و برای آینده‌ای روشن‌تر و ایمن‌تر در خاورمیانه و سرتاسر جهان، تلاش کنیم.»

پرزیدنت ترامپ روز پنج‌شنبه با اعلام خبر توافق اسرائیل و مراکش برای عادی‌سازی روابط‌شان، از آن به عنوان «یک دستاورد تاریخی دیگر» یاد کرد. در پی به نتیجه رسیدن «توافق‌های ابراهیم»، ابتدا اسرائیل و امارات متحده عربی روابط خود را عادی کردند و پس از آن بحرین به این توافق پیوست. سودان سومين کشوری بود که به این توافق پیوست و مراكش چهارمین کشور محسوب می‌شود.

XS
SM
MD
LG