لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۳

مایک پمپئو در بحرین با مقامات این کشور درباره مقابله با تهدیدات از جانب جمهوری اسلامی ایران گفت‌و‌گو کرد


 آقای پمپئو سه شنبه شب با وزیر خارجه بحرین دیدار کرد.
آقای پمپئو سه شنبه شب با وزیر خارجه بحرین دیدار کرد.

در ادامه سفر وزیر خارجه آمریکا به خاورمیانه، مایک پمپئو سه‌شنبه شب وارد منامه پایتخت بحرین شد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته که آقای پمپئو با مقامات بحرین درباره «نفوذ بدخواهانه رژیم ایران» گفتگو می‌کند.

آقای پمپئو در توئیتی از ملاقات با عبداللطیف راشد الزیانی وزیر خارجه بحرین خبر داد و نوشت ایالات متحده سابقه طولانی در همکاری با بحرین دارد و او امیدوار است که برای ایجاد صلح و کامیابی در منطقه ، این همکاری ادامه یابد.

همچنین صبح چهارشنبه آقای پمپئو در دو توئیت جداگانه از ملاقات با «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین و «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولیعهد بحرین خبر داد.

آقای پمپئو در توئیتر نوشت که یکی از موضوعات مورد گفتگو در این دیدار‌ها مقابله با تهدیدات از جانب جمهوری اسلامی ایران بود.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیشتر با انتشار پیامی در توئیتر نوشته بود که وزیر خارجه آمریکا به منظور گفت و گو درباره امنیت و صلح منطقه خلیج فارس و مقابله با نفوذ بدخواهانه ایران وارد بحرین شده است.

آقای پمپئو در این دور از سفرهای خود، ‌ابتدا به اسرائیل رفت. او در اسرائیل بعد از دیدار با مقامات این کشور گفت که همه کشورها «از جمله ایران»‌ روزی درک خواهند کرد که عادی‌سازی روابط‌ با اسرائیل به نفع آن‌ها است.

آقای پمپئو روز سه‌شنبه در یک پرواز مستقیم از اسرائیل به سودان رفت.

آقای پمپئو بعد از دیدار با سایر مقامات بحرین، به امارات متحده عربی سفر کرد. این نخستین سفر آقای پمپئو به این کشور، بعد از اعلام عادی‌سازی روابط دیپلماتیک امارات و اسرائیل است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز پنجشنبه ۲۳ مرداد گفت امارات متحده عربی و اسرائیل موافقت کرده‌اند که روابط کامل دیپلماتیک برقرار کنند.

XS
SM
MD
LG