لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۴

ند پرایس: قصد داریم خط ارتباطی با تهران داشته باشیم؛ آزادی آمریکایی‌های زندانی اولویت دولت است


ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید دولت بایدن به دنبال یک خط ارتباطی با تهران است تا از طریق آن، موضوعاتی از جمله آزادی زندانیان آمریکایی در ایران را پیگیری کند.

ند پرایس در کنفرانس خبری روز سه‌شنبه ۱۹ اسفند در پاسخ به پیگیری‌های دولت بایدن برای آزادی زندانیان آمریکایی در ایران و فرق آن با دولت قبلی آمریکا گفت که نحوه مواجه این دولت با ایران با دولت قبلی فرق دارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما در حقیقت قصد داریم یک خط ارتباطی با تهران داشته باشیم که به ما اجازه بدهد که به ایرانی‌ها برای اطلاعات درباره آمریکایی‌های ناپدیدشده یا زندانی، فشار بیاوریم.

آقای پرایس در بخش دیگری از سخنان خود گفت که آزادی آمریکایی های زندانی در ایران، یک اولویت برای دولت آمریکا است.

پیشتر،. روز سه‌شنبه، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید همزمان با چهاردهمین سالگرد ربوده شدن رابرت لوینسون در ایران گفت به رغم تلاش‌ها برای به دست آوردن مکان آقای لوینسون، ما هنوز هیچ پاسخی نداریم؛ با این حال، ما به درخواست برای دریافت پاسخ و پاسخگو نگه داشتن ایران برای ربوده شدن، بازداشت و مرگ احتمالی او ادامه می‌دهیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخشی از این نشست خبری به نامه ۱۴۰ عضو مجلس نمایندگان آمریکا از هر دو حزب به پرزیدنت بایدن اشاره کرد و گفت این نامه با رویکردی که دولت جدید آمریکا درقبال ایران اتخاذ کرده بسیار سازگار است.

پیشتر صدای آمریکا گزارش داده بود که ۱۴۰ عضو مجلس نمایندگان از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات از پرزیدنت بایدن خواستند به دنبال توافق جامعی با ایران باشد که نه فقط فعالیت‌های هسته‌ای، که دیگر فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی را در برگرفته و در چارچوب مکانیزم‌های تحریمی و دیپلماسی، این هدف دنبال شود.

XS
SM
MD
LG