لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۴

قانونگذاران آمریکایی بر سر لایحه کمک ۹۰۰ میلیارد دلاری کمک در دوران کرونا به توافق رسیدند


ساختمان کنگره ایالات متحده در شهر واشنگتن شب هنگام پس از حصول توافق میان قانونگذاران بر سر کمک اقتصادی مرتبط با کرونا. ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰
ساختمان کنگره ایالات متحده در شهر واشنگتن شب هنگام پس از حصول توافق میان قانونگذاران بر سر کمک اقتصادی مرتبط با کرونا. ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰

بخش انگلیسی صدای آمریکا ـ انتظار می رود مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده روز دوشنبه به یک لایحه کمک ۹۰۰ میلیارد دلاری، برای یاری رساندن به خانوارها و کسب و کارهای آمریکایی آسیب دیده از ویروس کرونا، رای دهند.

رهبران مجلس نمایندگان و سنا یکشنبه شب اعلام کردند این لایحه شامل پرداخت های مستقیم ۶۰۰ دلاری به عموم مردم است که میزان آن برای افراد با درآمد بالای ۷۵ هزار دلار کاهش می یابد. کمک های مصوب قبلی در ماه مارس شامل پرداخت هایی ۱۲۰۰ دلاری بود.

در این لایحه تازه، ۲۸۴ میلیارد دلار برای برنامه «حفظ فیش های حقوقی» در نظر گرفته شده که هدف از آن کمک به کسب و کارها برای حفظ نیروی کار خود طی دوره ای است که فشار اقتصادی ناشی از همه گیری به افزایش اخراج ها منجر شده است.

این لایحه همچین شامل پرداخت ۳۰۰ دلار در هفته حقوق بیکاری برای ۱۱ هفته، ۸۲ میلیارد دلار برای مدارس محلی و دانشگاه ها، ۲۵ میلیارد دلار برای کمک به پرداخت اجاره ها، ۱۵ میلیارد دلار برای تئاترها و ۱۰ میلیارد دلار برای مهد کودک ها و هزینه های نگهداری از کودکان است. این بسته اقتصادی همچنین یک کمک ۴ میلیارد دلاری برای کمک به واکسیناسیون کووید-۱۹ در دیگر کشورها را در بر می گیرد.

سناتور میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنا، گفت: «در حالی که شهروندان ما به مبارزه با ویروس کرونا در فصل تعطیلات ادامه می دهند، در این نبرد تنها نخواهند بود.»

سناتور چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنا، تاکید کرد: «هر کس فکر می کند این لایحه کافی است نمی داند در آمریکا چه می گذرد.»

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، هم با استقبال از توافق به دست آمده در بیانیه ای گفت «تا پایان کار راه زیادی مانده است».

کار بر روی این لایحه به دلیل اختلافات میان دموکرات ها و جمهوریخواهان متوقف شده بود. این لایحه که یکشنبه اعلام شد شامل حفاظت های حقوقی برای کسب و کارها در برابر شکایت های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا که مورد نظر جمهوریخواهان بود و کمک های مضاعف درخواستی دموکرات ها برای ایالت ها و دولت های محلی نیست.

لایحه کمک تازه برای مقابله با آسیب های ناشی از ویروس کرونا بخشی از یک لایحه بودجه سالانه ۱۴۰۰ میلیارد دلاری است که هزینه های دولت فدرال ایالات متحده را تا سپتامبر تامین می کند.

XS
SM
MD
LG