لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۰

وزیر خارجه آمریکا: در نوزدهمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر، ما طلایه‌دار دوران جدیدی از صلح شدیم


مایک پمپئو
مایک پمپئو

وزیر خارجه ایالات متحده روز جمعه ۲۱ شهریور در بیانیه‌ای گفت، در نوزدهمین سالگرد حملات یازدهم سپتامبر، ما طلایه‌دار دوران جدیدی از صلح شدیم.

مایک پمئو در این بیانیه افزود: «در کمتر از یک ماه، تحت رهبری پرزیدنت ترامپ، ما یک توافق تاریخی دیگر داریم، این بار بین اسرائیل و پادشاهی بحرین.»

وی گفت: «همانطور که پرزیدنت ترامپ در اول کار این دولت عنوان کرد، او دوستی‌های آمریکا را تقویت و مشارکت‌های جدید را در مسیر صلح ایجاد خواهد کرد.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه تصریح کرد، پرزیدنت ترامپ «به وعده خود پایبند بود. دو توافق صلح فرصت‌های جدیدی را برای صلح و کامیابی فراهم می‌کنند.»

مایک پمپئو با اشاره به سفرهای اخیر خود به منطقه خاورمیانه خاطر نشان کرد، ضرب‌آهنگ واضح و روشنی برای ایجاد یک خاورمیانه جدید شکل گرفته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز جمعه از «یک موفقیت تاریخی» دیگر خبر داد و اعلام کرد که اسرائیل و پادشاهی بحرین بر سر یک توافق صلح با هم موافقت کرده‌اند.

پرزیدنت ترامپ در توئیتر نوشت: «یک دستاورد تاریخی دیگر امروز حاصل شد! اسرائیل و پادشاهی بحرین، دو دوست بزرگ ما، بر سر [امضاء] یک توافق صلح با هم موافقت کرده‌آند. این دومین کشور عرب است که در سی روز گذشته، با اسرائیل صلح می‌کند.»

XS
SM
MD
LG